Skocz do zawartości
Forum

Czy grzybica pochwy zawsze ma brzydki zapach?


Gość Daria to ja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria to ja

Mm pytanie takie jak w temacie czy grzybica pochwy zawsze musi miec brzydki zapach bo spierałam sie dzisiaj oto z kolezanka mowila ze ma biale twarozkowate upławy, wiec powiedziałam ze to grzybica a ona ze nie bo grzybica brzydko pachnie a to jest bezwonne. Stad moje pytanie - moze byc bezwonna grzybica? Bo ja jestem przekonana że to grzybica.

Odnośnik do komentarza

Nie zawsze grzybica ma brzydki zapach, najczęściej brzydki zapach powodują zakażenia bakteryjne. Jeśli koleżanka ma twarożkowate upławy to nie ma na co czekać powinna pójść do ginekologa. Każdą infekcje powinno się wyleczyć, po przeleczeniu w celu odbudowy właściwej mikroflory pochwy może zastosować dopochwowo invag. Probiotyk zawiera bakterie mlekowe najlepiej dopasowanie do flory Polek, dlatego działa bardzo szybko w miejscu podania i skutecznie kolonizuję pochwę, tym samym chroni przed infekcjami.

Odnośnik do komentarza

Potwierdzam :)

Zapach rybi, nieprzyjemny --> bakterie
Zapach ostry, drazniący + śluz zielonkawy --> rzęsistek
Nieprzyjemny, niespecyficzny zapach --> może być chlamydia ale trzeba zrobić konkretne badania
Brak zapachu lub lekko słodkawy --> grzybica

Twarożkowate, serowate upławy są wyraźnie objawem grzybicy.

Btw, ala - nie ma czegoś takiego, jak bakterie dopasowane do pochw Polek :) Ginekolog mi dokładnie wytłumaczył jak to z tymi probiotykami jest i nie ma czegoś takiego jak dopasowanie do flory konkretnej populacji, liczy się udowodniona skuteczność działania szczepów na odbudowywanie flory pochwy/jelit/żołądka itd - w zależności od przeznaczenia. Ja osobiście łykam inny probiotyk dla kobiet (doustny) i działa bardzo dobrze :) A nie wiem, skąd pochodzą szczepy w nim zawarte :P Ale mają wiele badań w prasie anglojęzycznej.

Odnośnik do komentarza

Tak jak dziewczyny piszą grzybica nie zawsze ma nieprzyjemny zapach. Jeśli chodzi o probiotyki to warto je stosować, sama je stosuję, ale zdecydowanie wolę doustne. Od 7 miesięcy zażywam provag z bakteriami mlekowymi wyizolowanymi od Polek, który skutecznie chroni pochwę, pęcherz i układ pokarmowy przed infekcjami. Jeśli chodzi o szczepy bakterii, to też słyszałam że ich pochodzenie ma znaczenie, nawet ostatnio czytałam artykuł na ten temat (na stronie - www.aptekafamilijna.pl), zawsze można jeszcze czegoś na ten temat w necie poszukać jak ktoś jest tym zainteresowany. Osobiście wystarczy mi to że probiotyk który stosuję mi pomaga.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Tak jak napisały Panie w postach powyżej grzybica pochwy nie zawsze objawia się nieprzyjemnym zapachem. Podstawowym objawem grzybicy są gęste, białawe upławy (niekiedy o serowatej konsystencji) z towarzyszącym świądem i pieczeniem. Pani koleżanka powinna skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu rozpoczęcia właściwego leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...