Skocz do zawartości
Forum

Rozstępy na piersiach


Gość Achaa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Znów mam problem. Gdy byłam w ciąży, to jedyne, co odbiło się na moim ciele, to niewielkie rozstępy na piersiach (bardzo urósł mi biust). Potem zrobiły się białe i prawie niewidoczne,a już na pewno spod stanika nie było ich widać. Dziś byłam na solarium i wieczorem oglądałam efekty i zauważyłam, że mam kilka takich czerwonych (czyli świeżych) rozstępów na spodzie jednej piersi. Od czego to może być? Martwię się bardzo, że solarium mi skórę przesuszyło i to dlatego :-( Może lepiej opalać się w biustonoszu? Chociaż podobno to nie ma wpływu.
Jak powstrzymać dalsze ich powstawanie? Nie chcę mieć ich więcej :(

Odnośnik do komentarza

Pikaczu
a może ostatnio szybko schudłaś albo przytyłaś? Rozstepy moga też być chyba od zaburzeń hormonalnych

nie, nie schudłam ani nie przytyłam... nie wiem, może mi się tylko wydaje, bo opaliłam biust i może przez to się zaczerwieniły

Odnośnik do komentarza

pink elephant
moim zdaniem nie powstaja Ci tylko od opalania sa bardziej widoczne bo nie chca sie opalac ja mam tak samo, wiesz? nie widac ich a jak sie opale to tak a jak bledne to jakby sie zmniejszaja

tylko to dziwne, bo to już stare rozstępy i powinny być białe... no one są prawie niewidoczne, bo smarowałam je maściami w ciąży. Kupię znowu jakąś maść i będę zasłaniać biust przy opalaniu, żeby mi skóry nie wysuszał

Odnośnik do komentarza

~Mała__MI
żaden krem nie da Ci 100% gwarancji. Jeśli sa białe to nic nie zrobisz, nic i nawet kremy nie pomogą.

ja wiem, że na białe nic nie da, ale mi chodzi o te świeże (swoją drogą, to te z ciąży mam maleńkie i mało widoczne, bo wtedy ciągle kremami się smarowałam). Wyskoczyło mi kilka i martwię się, że za słaby krem kupiłam :(

Odnośnik do komentarza

Rozstępy to uszkodzenia skóry, które powstają w wyniku jej nadmiernego rozciągania. Być może w czasie ciąży skóra została naruszona i dlatego w tej okolicy obecnie pojawiły się nowe, świeże rozstępy.

Promieniowanie słoneczne negatywnie działa na skórę - przyśpiesza procesy starzenia się oraz powoduje mikrouszkodzenia. Nie ma badań naukowych mówiących o związku promieniowania UV oraz rozstępów - nie można jednak tego wykluczyć.

Jeżeli są to świeże rozstępy to jest szansa, aby zredukować ich widoczność. Jak najszybciej trzeba rozpocząć systematyczną kurację za pomocą kremu zwalczającego istniejące rozstępy. Typowe składniki aktywne, które powinny znaleźć się w tym produkcie to:
-Wąkrotka azjatycka
-krzem
-witaminy A, C i E
-kwas mlekowy

Proponuję również profesjonalne zabiegi, które można wykonać w klinikach medycyny estetycznej, tj.:
-peeling chemiczny TCA 35% (w obrębie partii skóry dotkniętej rozstępami)
-laser (Palomar, głowica 1540)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...