Skocz do zawartości
Forum

Półpasiec a ciąża


Gość iz...da

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie,

jestem obecnie w 17 tygodniu ciąży.
Gdy byłam w 7 tyg.ciąży okazało się, że moja mama zachorowała na półpasiec (miałam z nią kontakt). Moja pani doktor kazała zrobic badania za 3 tyg. od kontaktu - tak zrobiłam (byłam wtedy w 10 tyg.ciąży), moje wyniki to: varicella zoster IgM - 0.38 (wynik ujemny) oraz varicella zoster IgG - 0.96 (wynik wątpliwy). Pokazałam owe wyniki mojej pani doktor, kazała mi powtórzyć je jeszcze raz za 3 tyg. od daty pierwszego badania (był to mój 14 tydzień ciąży). Tak też zrobiłam, oto wyniki: w klasie IgM - 0.44 (wynik ujemny), w klasie IgG - 0.91 (wynik wątpliwy). Usłyszałam od mojej pani doktor, że nie mam się czym martwić, że widocznie się nie zaraziłam, że nie przechodziłam ospy w dzieciństwie i wszystko jest ok.
...ale dziś dowiedziałam się, że moja mama (której wcześniej powiedziano, że jest całkowicie wyleczona) odebrała wynik z prywatnie wykonanego badania varicella zoster IgG i ma wynik 7,76 co oznacza wynik dodatni... Lekarz powiedział jej, że półpasiec się uaktywnił... Nie wiem już co oznaczają te klasy badania...od mojej ginekolog usłyszałam, że IgM oznacza to co jest obecnie, a IgG to co było w przeszłości. Moja mama usłyszała od swojego lekarza, że IgG oznacza, że obecnie przechodzi chorobę... (dodam jeszcze, że w labolatorium prosiła o badanie na to czy obecnie przechodzi chorobę...i dostała wynik IgG????)
Pogubiłam się już w tym wszystkim...i strasznie się boję, a badanie usg mam dopiero za 2 tygodnie...
Proszę o odpowiedź. Interpretację moich wyników, czy znów powinnam jej powtórzyć, czy moja mama rzeczywiście przechodzi znów tę chorobę (ja znów ostatnio miała z nią kontakt...)...

Pozdrawiam,
Iza

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Podwyższony poziom IgG świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu, zaś IgM o zakażeniu świeżym. Na podstawie przytoczonych wyników można stwierdzić, że nie występuje u Ciebie świeże zakażenie. Dodatni wynik IgG u Twojej mamy świadczy o przebytym w przeszłości zakażeniu. O zasadności wykonania ponownego badania powinien zadecydować ginekolog.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...