Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a nudności w przerwie między blistrami


Gość green_fairy

Rekomendowane odpowiedzi

Gość green_fairy

witam, dwa miesiące temu martwiłam się że jestem w ciąży, zrobiłam 3 testy które pokazały wynik negatywny że nie jestem, po czym dostałam miesiączkę, teraz jestem po 1 opakowaniu tabletek Lesinele, w trakcie ich brania czułam się świetnie zero skutków ubocznych, tylko moje piersi się znacznie powiększyły co mnie nawet cieszy :) ale teraz w trakcie tej 7-dniowej przerwy jeszcze nie dostałam okresu mam zwiększony apetyt i nudności oraz bóle głowy bardzo się denerwuje czy to może być objaw ciązy ? dodam że w ciągu tego miesiąca nie współżyłam, mam ostatnio nerwowy bardzo okres ale nie wiem czy takie objawy są normalne?

Odnośnik do komentarza

Przez pierwsze 3 opakowania organizm sie musi przyzwyczaić do hormonów, jak po trzech miesiącach będa cie spotykać niedogodne objawy to sie zgłoś po inne tabletki. Na krwawienie w przerwie masz 7 dni i nie musi sie ono zaczynać od razu. Może sie nawet zacząć 7 dnia a nawet jak wcale go nie będzie to też nic sie nie stanie, chyba że to częstsze sytuacje.

Pytanie czy wykonałaś w odpowiednim czasie test, jeśli miałaś podejrzenie ciąży. Najlepiej wykonać minimum 2 tyg po stosunku. Czasami wychodzi wcześniej a czasami później, do 3 tyg po juz powinien pokazać ciążę.

Odnośnik do komentarza
Gość green_fairy

wykonywałam je w dniu spodziewanej miesiączki i parę dni po tym okresie i 2 tyg później, po paru dniach od ostatniego testu wystąpiła miesiączka. właśnie co jest najfajniejsze w lekach które biorę że nie pojawiają w trakcie ich brania żadne skutki uboczne jak w poprzednich, jedynie te powiększone piersi :) nie przytyłam ale teraz kiedy mam przerwę pochłaniam tonami słodycze... dzięki za odpowiedź

Odnośnik do komentarza

Tabletki potrafią utrudnić przyswajanie pierwiastków, ja zawsze proponuje uzupełniać magnez, żelazo i inne witaminy sztucznie bo przez to się robią niedobory i w ten sposób większe łaknienie, zwłaszcza na słodycze, więc przytyć można po tym.

Wracając do twojego problemu to właśnie niektóre dziewczyny skarżą się na skutki uboczne po odstawieniu hormonów mimo że podczas jej brania czuły się dobrze. Przerwa to też odstawienie na 7dni. może jesteś właśnie takim przypadkiem. Chociaż nie wykluczone że problem nie jest związany z tabletkami i to chwilowe objawy bo każdemu się zdarza czasami że go boli głowa czy zbiera mu się na wymioty.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...