Skocz do zawartości
Forum

Zespół Antyfosfolipidowy


Gość AgnieszkaKm

Rekomendowane odpowiedzi

Gość AgnieszkaKm

Witam jestem po trzech poronieniach, pierwsza ciąża była ciążą pozamaciczną, druga ciąża obumarła - poroniona w11 tygodniu i trzecia ciąża poroniona w 12 tygodniu. W trakcie każdej z ciąż miewałam problemy skórne, na plecach pojawiały się rozległe czerwone plamy prawie sine, miałam problemy z krzepnięciem krwi - zakrzepowe zapalenie żył wtedy stwierdzono że to powenflonowe, z perspektywy czasu uważam że z wenflonem miało to niewiele wspólnego. Miewałam również migreny, w drugiej i trzeciej ciąży nastąpiło zahamowanie rozwoju płodu, podejrzewam u siebie Zespół Antyfosfolipidowy, miałam wykonane badania na kardiolipidy i były one w normie ale wiem że to też nie jest wyznacznik. Proszę o poradę do kogo się udać? Czy któraś z Pań miała podobny problem?

Odnośnik do komentarza
Gość AgnieszkaKm

tylko moja ginekolog nie powinna leczyć nawet psa.... badam się teraz na własną rękę, niestety w tym chorym kraju człowiek musi diagnozować się sam, mam umówioną wizytę u immunologa, od niej usłyszałam jedynie "tak się czasem zdarza" guzik się zdarza! wiele ciąż dałoby się uratować gdyby tylko lekarze mieli zielone pojęcie o niektórych schorzeniach

Odnośnik do komentarza

Witam,

Jestem w 11 tyg ciąży odebrałam wyniki p/c kardiolipinie (ICD-9:N89)
IGG 11,79 GPL (wynik słabo dodatni)
IGM 1,69 MPL ( wynik ujemny)

Z tego co wiem obydwa wyniki powinny być ujemne, czy słabo dodatni wynik IGG powinien mnie zaniepokoić? czy powinnam powtórzyć za jakies czas badania a przede wszystkim czy powinnam podjąc jakieś leczenie? czy tego typu wynik może być zagrożeniem dla mojej ciąży?
Bardzo prosze o interpretacje wyniku i z góry dziękuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...