Skocz do zawartości
Forum

Długa podróż samochodem w II trymestrze ciąży


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Mieszkam w Anglii i planujemy jechac do Polski na urlop w pazdzierniku samochodem. Jest to dluga, okolo 24 godzinna podroz. Bede wtedy w 22tygodniu, a wracajac w 25 tygodniu ciazy. Moje pytanie brzmi, czy taka podroz samochodem jest bezpieczna dla dziecka? wiem,ze dlugie podroze moga powodowac zakrzepice, dlatego bedziemy robic sporo przystankow, jednak nie wiem czy taka podroz ma jakis wplyw na dziecko w tym okresie. Bardzo prosze o pomoc specjaliste.
Dziekuje

Odnośnik do komentarza

Witam ja bylam w 30 tygodniu i odbylam dluga podroz najpierw 6 godz autobusem na lotnisko a potem 2 godz lot czulam sie dobrze ciaza przebiegala bez komplikacji,jednak od tamtego momentu zaczely mi nogi puchnac mimo iz mialam zalozone specjalne skarpetki medyczne uciskowe podczas lotu i do konca ciazy meczylam sie z ta opuchlizna ale tak to bywa w ciazy ze czsem mamy obrzeki stop.Tak dluga podroz autem w ciazy,osobiscie nie polecam wybralabym samolot ale i tu trzeba miec dokument od lekarza bo moga sprawdzac przy wejsciu na poklad ja osobiscie mialam.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Niestety nie mogę Pani zapewnić, że podróżowanie w czasie ciąży, szczególnie w II i III trymestrze jest w 100% bezpieczne. Jeżeli ciąża rozwija się prawidłowo i nie jest zagrożona, nic złego nie powinno się stać. Jak rozwija się Pani ciąża najlepiej wie lekarz prowadzący i to jego na przyszłość powinna się Pani pytać. Największym niebezpieczeństwem podczas podróży są oczywiście wypadki komunikacyjne. Należy pamiętać o zasadach bezpieczeństwa, odpowiedniego zapięcia pasów bezpieczeństwa (Clippasafe) i ustawienia fotela. Lepiej jak Pani mąż będzie prowadził samochód i jak będziecie robić częste przerwy. Więcej może Pani przeczytać a w naszym artykule: "Podróż w ciąży samochodem".

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...