Skocz do zawartości
Forum

Problemy z krążeniem w młodym wieku


Gość Ulaa1992

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!
Od jakiegoś czasu zauważyłam u siebie nieprzyjemne dolegliwości. Od dziecka zawsze miałam zimne stopy, czasem czubek nosa, czy dłonie. W wieku 16 lat miałam napady kołatania serca, miałam robione badania usg,ekg, wykryto dodatkowe skurcze nadkomorowe i komorowe, ale kardiolog stwierdził, że jest to związane z okresem dojrzewania. Całkiem niedawno zauważyłam u siebie na nogach bardzo dużą ilość widocznych żył. Kostki, dłonie zaczęły mi niemiłosiernie puchnąć, czuję się ociężała, a w upały już zupełnie nie mam na nic siły. Mimo, że piję dużo wody, zupełnie zrezygnowałam z używania soli, dobrze się odżywiam, mam wagę prawidłową nie mogę się pozbyć obrzęków. Mówiłam o tym lekarzowi pierwszego kontaktu ale zupełnie mnie zignorował ;/ Czy powinnam nalegać na jakieś badania, skierowania? Czy są jakieś dobre domowe sposoby na pozbycie się obrzęków?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Obrzęki mogą mieć różne podłoże. U młodych osób należy zawsze przeprowadzić diagnostykę w kierunku chorób reumatycznych (OB, czynnik reumatoidalny, przeciwciała ANA). Inne przyczyn obrzęków to zaburzenia funkcji nerek, wątroby, niewydolność serca lub prrzwlekła niewydolność żylna.
Obrzęki czasami towarzyszą także niedoczynności tarczycy (trzeba oznaczyć poziom TSH).
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...