Skocz do zawartości
Forum

Spóźniająca się miesiączka


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, piszę na tym forum, ponieważ nie wiem co myśleć i robić dalej. Dotychczas moje miesiączki były w miarę regularne, zdarzały się opóźnienia 3-5 dniowe. Dodam także, że mój cykl jest dosyć długi , wynosi około 31 dni. Ostatnią miesiączkę miałam 7 lipca. Współżyłam ze swoim chłopakiem około 5 dni później, powtórnie dopiero około 28 lipca. W międzyczasie zaraziłam się grzybicą na basenie , lekarz rodzinny przepisał mi nystatynę doustnie oraz clotrimazolum. Objawy grzybicy przeszły czekałam na okres jednak nie pojawił się i do tej pory go nie ma. Jednocześnie odczuwam bóle brzucha podobne do tych " okresowych". Wykonałam także 3 testy ciążowe, wszystkie miały wynik negatywny. Pierwszy ponad tydzień temu, ostatni wczoraj. Ponadto od trzech dni znowu zaczęłam odczuwać objawy grzybicy. Za dwa dni wyjeżdżam na zagraniczne wakacje, nie wiem co mam robić. Czy powinnam brać pod uwagę ciążę?

Odnośnik do komentarza
Gość Złota tarcza

Według mnie powinnaś. Przy skróceniu cyklu ten pierwszy stosunek mógł być niebezpieczny (ale tutaj pewnie już po teście by wyszło), ale przy wydłużeniu cyklu ten drugi stosunek też mógł być niebezpieczny jeśli oczywiście był bez zabezpieczenia. Ja bym zrobiła test z krwi a jeżeli byłby negatywny to poszła do ginekologa po leki na wywołanie miesiączki. Co do grzybicy to dziwię się, że lekarz zapisał Ci nystatynę doustną, ponieważ to lek działający wyłącznie miejscowo, więc jesli to była grzybica pochwy, to trochę bez sensu. Kup sobie teraz Tantum Rosa do przemywania, Lacibios femina, krem Clotrimazolum, ale najlepiej by było, gdybyś poszła do lekarza, bo grzybica na wakacjach to naprawdę nic miłego...

Odnośnik do komentarza

Kolejny raz(2gi) spoznia mi sie juz 5 dni okres...nie robiłam testu, bo ostatnie miesiace nauczyly mnie pokory w temacie. Badam sobie regularnie szyjke macicy. Od wczoraj nie mogłam jej za bardzo"dostac" palcami. Dzis tez bylo ciezko ale nie wyczułam w niej otworu,jest wewnatrz nieco ciasniej,miękko i pulchnie...mam odczucia jak na zblizajacy sie okres,jednak nie bolesci podbrzusza a takie uczucie sytosci.Moze KTOŚ z was wie jaka powinna byc szyjka macicy tzw.okresowa a jaka ta po zapłodnieniu.?? skoro do lekarza z NFZ-u nie mozna sie dostac w miare przyzwoitym terminie to szukam w Was oparcia i prady:) Staramy sie o dziecko już prawie 6 miesięcy... Pozdrawiam i z góry dziekuje za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

Hej, zawsze miałam cykle 21 dni, jakos od grudnia były wahania o pare dni, a nawet tydzień, teraz okres spoznia mi się 10 dzień, mam bolące piersi jak zawsze, PMS też, niby boli mnie brzuch, ale okresu jak nie było tak nie ma, ostatni raz wspołżyłam z chłopakiem 3 tygodnie temu, z prezerwatywą ktora nie pękła i nie kończył we mnie, dodam, ze było to w ten sam dzień w którym skonczył mi się okres, także wykluczam ciążę. Co może się dziać? dodam że mam prawie 18lat. Ah, miałam troche stresu, teraz sama się nakręcam tą sytuacją, czy to jest powód?

Odnośnik do komentarza

~pomo
Hej, zawsze miałam cykle 21 dni, jakos od grudnia były wahania o pare dni, a nawet tydzień, teraz okres spoznia mi się 10 dzień, mam bolące piersi jak zawsze, PMS też, niby boli mnie brzuch, ale okresu jak nie było tak nie ma, ostatni raz wspołżyłam z chłopakiem 3 tygodnie temu, z prezerwatywą ktora nie pękła i nie kończył we mnie, dodam, ze było to w ten sam dzień w którym skonczył mi się okres, także wykluczam ciążę. Co może się dziać? dodam że mam prawie 18lat. Ah, miałam troche stresu, teraz sama się nakręcam tą sytuacją, czy to jest powód?

Witam!
W opisanym przez Panią przypadku ryzyko ciąży rzeczywiście jest niewielkie. Nie ma jednak takiej możliwości, by w ramach porady internetowej precyzyjnie określić przyczynę Pani objawów. Skoro jednak Pani cykle są nieregularne, tak samo może być i tym razem. Proszę zatem cierpliwie poczekać na miesiączkę. Ponadto proszę skonsultować się z lekarzem ginekologiem w celu diagnostyki przyczyny nieregularnych miesiączek.

Odnośnik do komentarza

Witam !
Miesiączka opóźniła mi się o 1,2 dni, a krwawienie jest skąpsze niż zwykle(zawsze jest bardzo obfite szczególnie w środku cyklu) i bolą mnie jajniki, ale tysiąc razy bardziej niż zwykle. Przed miesiączką brzuch bolał mnie zdecydowanie dłużej zanim ją dostałam. Dodam, że jestem przeziębiona. a w zeszłym miesiącu nastąpiło przesunięcie cyklu i troszkę się rozregulowałam. mam się czym martwić? Najbardziej martwi mnie skąpe krwawienie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Mam 17 lat. Przez ostatni rok okres był dosyć regularny, dopiero w tamtym miesiącu zaczął mi się spóźniać, ale to był jakieś max. 2-3 dni, a teraz tydzień.. Bardzo się boję, przyczyną ciąży to na pewno nie wchodzi w grę , ponieważ współżyłam ostatnio z chłopakiem rok temu . Bardzo proszę o pomoc .

Odnośnik do komentarza

Hej mam 26 lat od ponad 8 miesiecy mam nie regularne miesiaczki. Teraz okres spoznia misie 18dni(juz tak bywalo) nie wiem co mam robic i jaka przyczyna moze byc takiego opoznienia. Robilam test i jest negatywny. Mam wielkie bolesci dolo brzucha i jestem strasznie drazliwa.dochodza do tego wielki uplawy. I tak jest przez ponad pol roku i co miesiac. Prosze o pomoc

Odnośnik do komentarza
Gość Katarzyna1994x

Witam
Spóźnia mi się miesiączka już ponad 30 dni. Ostatnią dostałam 25 grudnia. Wtedy też mi się spóźniła o około tydzień. Nigdy nie miałam jej jak w zegarku, ale opóźnienia były rzędu góra 2-3 dni. Na pewno nie jestem w ciąży, ostatnio współżyłam ponad pół roku temu, nie biorę tabletek antykoncepcyjnych. Dodam, że mam 20 lat a pierwsza miesiączka wystąpiła w wieku 12 lat. Czy to może być coś poważnego?

Odnośnik do komentarza

Miesiaczka spoznia i sie juz 3-4 dni. Rano mierzyłam temperature w pochwie, wynosila 36.9. dodoatkowo bola mnie plecy, rzadziej jajniki. Moja ostatnio miesiaczka byla mniej obfita a jednak bolesna. Od ostatniej miesiaczki wspolzylam 7 razy. wczesniej mialam nieregularne cykle. Czy to moze byc ciaza?

Odnośnik do komentarza

Witam :) otóż mam takie pytanie. Ostatnio kochałam się z chłopakiem, stosujemy metodę stosunku przerywanego. Otóz wyjął on swojego penisa przed wytryskiem, wcześniej nie było takich sytuacji ale teraz miesiączka spóźnia mi się 3 dni.. na razie nie chce robić testu, ale chciałabym wiedzieć jakie jest prawdopodobieństwo zajścia w ciąże. Dodam tez, ze nie mam żadnych wczesnych objawów ciąży

Odnośnik do komentarza

Witam.W tamtym miesiacu mialam "ryzykowna" sytuacje z moim partnerem,bowiem otarl sie o moje narzady, jednak wytrysku nie bylo. Nastepnie zostala zalozona prezerwatywa, ale finalu we mnie nie bylo. Dostalam okres jak nalezy. W tym miesiacu mialam grzybice pochwy, a do przeziebienie, ale bardzo duzo stresu. Miesiaczka co prawda spoznia mi sie 2 dni, ale zawsze byla prawie jak w zegarku. 2 dni przed miesiaczka mielismy stosunek w prezerwatywie,bez finalu we mnie. Czy jest ryzyko ciazy?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...