Skocz do zawartości
Forum

Jak mogę być aż tak leniwa?


Gość leniwaidiooot

Rekomendowane odpowiedzi

Gość leniwaidiooot

Chodzi o to, że jak chce się czegoś nauczyć to nie mogę! Siadam nad książkami, ale zamiast sie uczyć zaczynam patrzeć gdziekolwiek myśli uciekają albo mam zwyczajną pustkę w głowie Mogę tak siedzieć cały czas i wpatrywać się w ściane.. Chciałam nauczyć się troche z polskiego dzisiaj i co? Zaczęłam wpatrywać się w punkt i odpłynełam.. Nauczyłam się jednej definicji i to z trudem!
Napiszecie "weź się do roboty" czy coś w tym stylu! Tyle że to nie pomaga, ja nawet gdyby ktoś stał nademną z siekierą to raczej nic by to nie pomogło!
Nie mam pojęcia jak mam się zmotywować! Zadne myśli, żadne myśli o przyszłości, o pracy, o wstydzie, o niczym! nic mi nie pomaga!
Zaczynam się "uczyć", nie mogę, przestaję, jestem wściekła na siebie, że jestem tak głupia i pusta, idę do kuchni i zaczynam jeść, wtedy najchętniej wszystko co niezdrowe i siadam na komputer..
Jak można być tak leniwą!? Ja już ze sobą nie mogę!
co mam zrobić..

Odnośnik do komentarza

wiesz co, podsunę ci pewną myśl. Ja osobiście w dzień też nie mogłam się uczyć (choć czasem nie było wyjścia i musiałam, ale ciężko to szło) i odkryłam, że świetnie uczy mi się rano. Wstawałam przed szkołą trochę wcześniej niż zwykle i potrafiłam w godzinę lub w dwie przyswoić cały materiał, którego usilnie próbowałam się nauczyć przez cały dzień! To ci się może wydać nierealne na początku, ale zobaczysz, że dasz radę wstać rano i pouczyć się, wtedy człowiek ma pustą głowę i jest zaraz po śnie, nic go nie rozprasza. Ja w ten sposób wykułam się rano przed maturą ustną z polskiego!

Odnośnik do komentarza

Achaa ma racje. Też miałem podobnie, że rano łatwiej przychodziła nauka.

Co do braku motywacji i chęci musisz dać sobie do zrozumienia, że ten brak został wyrobiony przez Ciebie na własne życzenie. Zmieniłaś tryb na leniwy i teraz trudno wprowadzić jakąkolwiek zmianę. Ale nie martw się, bo ja i inni ludzie też to przechodzili :)

Jeśli chcesz to zmienić, musisz wyrobić sobie nawyk. Pamiętaj by ustalić czas nauki i konsekwentnie ją egzekwować. W żadnym razie w tym czasie nigdy nie powinnaś zażywać rozrywki, bo nawyk trzeba najpierw utrwalić. Musisz po prostu robić to na siłe, później robić to dalej i dalej, aż w końcu nawyk wejdzie Ci w krew i nauka będzie czymś normalnym, co przychodzi z łatwością :)
Życze powodzenia w przezwyciężeniu lenia :) To silny przeciwnik :P

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Zgadzam się z Yobaczkiem. Musisz wypracować w sobie nawyk nauki. Na początku spróbuj od mniejszych partii materiału (lub krótszego czasu nauki), z czasem go zwiększaj. Za każdym razem, gdy uda Ci się wykonać zakładany plan nagradzaj siebie w jakiś sposób (wyjście ze znajomymi, kino lub inna aktywność, która sprawia Ci przyjemność).
Pamiętaj także o właściwej diecie (rano dużo białka, glukozy, ale czerpanej z owoców, warzyw oraz orzechów, spożywaj również produkty bogate w potas, gdyż usprawnia on przesyłanie impulsów mózgowych).
Powinnaś mieć stałe miejsce nauki (nigdy nie ucz się w łóżku), pij dużo wody, zapoznaj się również z mnemotechnikami (patrz: Mnemotechniki) oraz ćwiczeniami wspomagającymi koordynację półkul mózgowych.
Powodzenia i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...