Skocz do zawartości
Forum

Tycie i wypadanie włosów


Gość emka19911001

Rekomendowane odpowiedzi

Gość emka19911001

Witam, pisze bo moze tu dostane jakas podpowiedz co to moze byc, otoz od pewnego czasu nie daje sobie ze soba rady, nie panuje nad niczym. Ostatnio tyje, mimo ze ograniczam jedzenie, i jem tylko zdrowie rzeczy, a druga sprawa strasznie zaczely wypadac mi wlosy. Od pewnego czasu mam coraz mniej, mam problem z rozczesywaniem. W tamtym roku tez mi wypadaly ale nie tak jak w tym, ostatnio bralam tabletki ze skrzypem, nie bylo efektu, stosowalam juz wiele roznych odzywek. Czy tycie i wypadanoe wlosow, moze miec jakies powiazanie? A jesli tak to jakie? Prosze o jakas odpowiedz, bo martwi mnie to

Odnośnik do komentarza

Witam,

Co do wypadania włosów to mogą być spwodowoane różnymi przyczynami.

Najczęstszą przyczyną są uszkodzenia mechaniczne (zbyt ciasne spinanie włosów, stosowanie nieodpowiedniej szczotki), stosowanie nieodpowiedniego szamponu, który podrażnia skórę głowy, farbowanie włosów lub robienie trwałej.

Inna przyczyna to problemy dermatologiczne (grzybica, skory głowy, wyprysk, łuszczyca itp).

Jeszcze inna przyczyna to kwestia zaburzeń hormonalnych (niedobory estrogenów, nadmiar progesteronu, zaburzenia funkcji kory nadnerczy, tarczycy), aby te zaburzenia wykluczyć konieczne jest wykonanie badań (poziom estrogenów, progesteronu, LH, FSH, testosteronu, DHEA, kortyzolu, TSH), a także morfologii krwi oraz badania ginekologicznego (ocena jajników).

Co do tycia to kwestia subiektywna. Nie pisze Pani jaki przybór wagi był. Proponuję uważnie kontrolować ilość przyjmowanych posiłków (czasami wydaje się że je się mało, ale w ciągu dnia może się całkiem sporo uzbierać). Proponuję także postawić na sport - 2-3 razy w tygodniu po godzinie fitnessu i z pewnością nie będzie kłopotu z utrzymaniem prawidłowej wagi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Żanetkaaa

Zbadaj raz jeszcze tarczyce oraz przeciwciała czyli FT3i4 oraz homocysteine i poziom wit d. Co to znaczy zdrowe jedzenie ? Nie ma chyba takiego. Dieta musi być bogata w witaminy. Jeśli chodzi o wypadanie włosów popytaj w rodzinie, czy ktoś nie ma problemu z łysieniem.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...