Skocz do zawartości
Forum

Pojawiające się pęcherzyki Graffa a ciąża


Gość Dominika C

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dominika C

Witam serdecznie
Ostatnią @ miałam 26.06.2012 i do tej pory nic...kolejna powinna być 24.07., a dodam że mam je bardzo regularne.
Mam sporo dziwnych objawów ciązy. więc najpierw zrobilam dwa testy - wyszły (-), a następnie 13.08. poszłam na wizytę do gin.
W badaniu fizycznym nic nie widzial bo mówi że za wczas, a na usg stwierdził pęcherzyk Graffa 25mm na lewym jajniku, zalecił Luteinę przez 5 dni trzy razy dziennie.Dziś przy kąpieli o 8 rano zauważyłam najpierw dwa brązowe kłaczki śluzu, a potem troszkę białej wydzieliny i na tym koniec. Wieczorem ostatni raz wezmę luteinę i co jak @ nadal nie będzie i jakoś się jej nie spodziewam.Jutro rano wyjeżdżam, a kolejna wizyta u gin. dopiero w czwartek. Od rana dziwnie mnie na dole coś ciągnie, dwa dni strasznie bolała mnie głowa, czasami jest mi niedobrze, piersi nabrzmiałe ale nie bolące, brak apetytu, sennośc, zmęczenie, 3 dni temu dziwne skurcze macicy no i ciągle wzdęty brzuch. W lipcu troszkę mi się przybrało na wadze, ale i apetyt był większy. Rodziłam już i mam doświadczenie, a w tej chwili nie wiem co się dzieję, proszę o komentarz bo popadam w paranoję....dla mnie mogła by to być ciąża bo bardzo tego chcemy, ale to chyba nie TO.

Odnośnik do komentarza

Chyba coś pomyliłaś w datach bo 13.08 to dopiero za 2 dni

jeśli był tam dojrzały pęcherzyk Graffa to nie jest to ciąża. Prawdopodobnie okres ci się spóźnił bo nie doszło do owulacji w pierwszym terminie, o czym świadczył ten dojrzały pęcherzyk. Nawet jeśli miałaś do tej pory regularne miesiączki to taka sytuacja zawsze może się zdarzyć, pod wpływem stresów, chorób, lekarstw, klimatu i tak dalej, a czasami nawet z niewiadomych powodów. Przypuszczam że jakbyś poczekała jeszcze 2 tygodnie po tej wizycie to okres sam by przyszedł i bez przyjmowania Luteiny. Objawy które przedstawiasz mogą być wynikiem brania luteiny. Poza tym nie ma co gdybać na zapas co będzie jak okres nie przyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika C

Witaj NikMag
...byłam na usg 06.08....., pomyliłam daty, a co do objawów to mialam je juz zanim zaczęłam brać luteinę.
Nie bardzo rozumiem na co tu było czekać, skoro @ miałam juz spóźnioną 14 dni czyli 3 tygodnie co mi się w zyciu nie zdarza...miała być 24.07, ostatnia podkreślam była 26.06. Dzis mamy 11.08. więc mam już poslizg 19 dni. Nie chorowałam, nie miałam stresów, nie brałam leków, a od 09.07. do 16.07. byłam nad morzem, ale zmiana klimatu nie opóźnia tyle @, mogą być 3-5 dni, ale nie tyle.Luteina gdybym nie była w ciązy powinna wspomóc mi dostanie @, ale jakos nic nie czuję i nie widzę aby się na nią zanosiło. No nic...musze poczekać do czwartku, zrobię ponowne usg i betę o ile nic się nie zmieni.
Dziękuję Ci za odpowiedź, ale to nadal dla mnie zagadka.

Odnośnik do komentarza
Gość Dominika C

witaj,
pęcherzyk miał 25mm w dniu usg czyli 06.08(wpisałam złą datę w pierwszym poście) i od tej pory do dziś nie było już współżycia bo jakoś ani dobrego samopoczucia, ani ochoty przez ten stres , tym bardziej teraz w tym ostatnim tygodniu nie mogło więc do niczego dojść. Może ten pęcherzyk był przerośnięty i pusty gdyby nawet....zobaczymy co będzie dalej, ale samopoczucie mam do niczego.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Ok. chodziło mi o to żeby 2 tygodnie odczekać po tym jak byłaś u gina i miałaś ten pęcherzyk 25 mm. Bo pęcherzyk takiej wielkości powinien pęknąć (no chyba że nie pękł) i mniej więcej 2 tygodnie po tym występuje miesiączka.

Jeśli spodziewałaś się miesiączki 24 to przypuszczam że między 9.07 a 16.07 w czasie kiedy byłaś nad morzem mogłaś mieć pierwszą przymiarkę do owulacji i mogła się ona zatrzymać więc pęcherzyk musiał dojrzewać na nowo (takie sytuacje mają czasami miejsce w niedogodnych sytuacjach, bo organizm uznaje że nie jest to pora na dziecko). A już taka sytuacja jest w stanie opóźnić miesiączkę o 2 tygodnie albo więcej.

Po luteinie dostaje się miesiączkę dopiero po kilku dniach po odstawieniu bo organizm musi zanotować spadek hormonów.

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie:)

Jeżeli wykonywałaś dwukrotnie i prawidłowo test ciążowy, który wyszedł ujemnie to w 99% nie jesteś w ciąży.
W pierwszych dniach cyklu miesięcznego dojrzewa tzw. pęcherzyk Graafa. W trakcie owulacji, pęcherzyk ten pęka. Zostaje uwolniona komórka jajowa, która następnie wędruje do jajowodu. W trakcie tego okresu, może dojść do zapłodnienia. Rozerwany pęcherzyk przekształca się w ciałko żółte. Wydziela ono hormon- progesteron, który przygotowuje błonę śluzową macicy na przyjęcie zarodka. Jeżeli nie dojdzie do zapłodnienia i skończy się faza lutealna dochodzi do złuszczenia błony śluzowej macicy czyli do tzw. krwawienia menstruacyjnego.
Gdy nie dojdzie do pęknięcia pęcherzyka, mamy cykl bezowulacyjny, który może blokować wystąpienie krwawienia menstruacyjnego. Chociaż mimo nie wystąpienia owulacji krwawienie menstruacyjne może wystąpić w spodziewanym czasie lub z niewielkim opóźnieniem.
Trzeba znaleźć przyczynę cykli bezowulacyjnych. Najczęstszą jest zespół policystycznych jajników.
Czekam na dalsze wieści:)
Jeżeli staracie się Państwo o dziecko, należy się do tego dobrze przygotować. Porobić wszystkie niezbędne badania. Zacząć przyjmować kwas foliowy. Poleczyć wszystkie zęby, odwiedzić okulistę itd:) O wszystkim poinformuje Panią ginekolog. Trzymam kciuki, żeby się Państwu udało:)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

witam, 19 marcaponiewaz nie mialam okresu od 7 lutego bylam u ginekolga ktory stwierdzil niepekniety pecherzyk graafa. stosunek odbył się 1 stycznia , stad moje pytanie czy możliwa jest ciąża?
wynik beta hcg ostatni z 14 marca 0,20.(0-5 nie dla ciazy)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...