Skocz do zawartości
Forum

Czułość testów na HPV


Gość ma...20

Rekomendowane odpowiedzi

Uszanowanie. Z obecną partnerką współżyliśmy od początku maja do końca czerwca, obecnie mamy przerwę w kontaktach, ponieważ przez 2 miesiące mieszkamy w różnych krajach. Oboje mieliśmy partnerów przed sobą. Moja partnerka robiła badanie w kierunku HPV w połowie czerwca, wynik wyszedł negatywny. Ja test zrobiłem sobie wczoraj, wynik za tydzień. Moje pytanie: po jakim maksymalnie krótkim czasie jest możliwe wykrycie zakażenia? Czy jest to tak, jak w przypadku wirusa HIV, że oficjalnie potrzeba 3 miesięcy? Czy, biorąc pod uwagę dużą częstotliwość stosunków, gdybym ewentualnie zakaził swoją partnerkę, to ten test już by to wykrył? Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Test na HPV cechuje się bardzo wysoką czułością i specyficznością - czułość 99%, specyficzność 100%. Jest to jeden z najlepszych testów dostępnych aktualnie na rynku. Problem okienka serologicznego (jest to okres od zakażenia do wytworzenia się przeciwciał - trwa średnio od 4 do 8 tygodni, w tym czasie infekcja nie jest wykrywana przez większość metod tradycyjnych) nie występuje ze względu na metody biologii molekularnej. A zatem zakażenie można wykryć w zasadzie od razu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...