Skocz do zawartości
Forum

Jak rozmawiać ze schizofrenikiem?


Gość Błyskotka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Błyskotka

Witam,
Moja przyjaciółka chouje na schizofrenię, okazało sie to nie dawno. Teraz jest w szpitalu, ponieważ maiła atak i chciała rozciąć sobie brzuch w poszukiwaniu nadajnika. Niedługo wychodzi ze szpitala a ja nie wiem jak mam z nią rozmawiać. Była w szpitalu w odwiedziny. To co usłyszałam mnie zamurowało. Mówiła o jakiś szpiegach, mafii i tym podobnych, powiedziala że nie bierze proszków tylko udaje że bierze ( co zgłosilam lekarzowi) Nie wiem jak mam z nią rozmawiać, czy zaprzeczać jej teoriom czy nie?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Dopóki objawy psychotyczne (w tym przypadku urojenia prześladowcze) nie osłabią się pod wpływem leków, nie zaprzeczaj jej teoriom. Poczuje się wtedy niezrozumiana i nieakceptowana, co może spowodować jeszcze większy bunt przed leczeniem. Z czasem pod wpływem leków i psychoterapii Twoja przyjaciółka zrozumie, że jej teorie są wynikiem choroby.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Moja siostra cierpi na identyczne objawy-caly temat polega na tym ze slyszy dzwieki i ktos ja podsluchuje, jacys ludzie spiskuja przeciwko itp.
Jest przekonana ze tak jest i nie wiem czy przytakiwac czy tlumaczyc ze sie myli-pomimo lekow nic nie dociera do niej a im dluzsza rozmowa tym wiecej glupot. Jedno nakreca drugie i opowiesciom ie ma konca-totalny bajzel myslowy pozbawiony logiki. Lezy w lozku i nic nie robi juz kilka lat, ma uciski na klatce a ostatnio wymioty prawdopodobnie z braku ruchu i raptownego zerwania sie do toalety. kapletna masakra.
Bezsilnosc powoli zabija wszystkich w domu.......

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...