Skocz do zawartości
Forum

Zanik okresu po odchudzaniu


Gość ma...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
w wyniku rocznego odchudzania które miało miejsce 2 lata temu straciłam z 71 do 46 kilogramów. Doszło do zaniku miesiączki, wcześniej miesiączkowałam regularnie. Ginekolog do którego chodziłam zalecił mi przytyć. Przytyłam do 53 kg i moje BMI jest obecnie w normie lecz okres nie wrócił. Zaznaczam, iż nie cierpię na zaburzenia odżywiania. Dzisiaj poszłam do innego ginekologa, który powiedział mi, że mimo iż moje BMI jest dobre to jeśli nie przytyje do 60 kg miesiączki nie będzie. Czy jest to możliwe aby stan na pograniczu nadwagi był w moim przypadku jedynym wyściem aby przysadka funkcjonowała prawidłowo i aby mieć okres bez nienaturalnego wywoływania go hormonami? Czy jest możliwość abym zachowała obecną zdrową wagę i okres wrócił? Dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Gość karina0123

ja sie zaczęłam odchudzac, jak mialam 12 lat. chorowałam na anoreksję. wcześniej jeszcze nie dostałam miesiączki i nie miałam jej aż do 17-go roku, poniewaz ciagle mialam niedowagę. póżniej nawet gdy moja waga była w normie jeszcze przez jakiś rok nie miałam okresu. dopiero gdy bardzo przytylam i waga byla juz w górnej granicy normy dostałam okresu.
teraz niedawno znowu schudlam i prawie, że nie mam miesiączki. a jeżeli juz mam to tylko plamienia raz pół roku. ale ja sie ciesze z tego powodu, ponieważ gdymialam jeszcze okres, to mialam bardzo obfite krwawienia, czasami wręcz krwotoki i duże skrzepy krwi, często mdlalam. a teraz przynajmniej mam spokój.
sądzę że nie jest konieczne abys przytyła do 60 kg. jeżeli chcesz miec okres to powinnaś rozpocząć terapie hormonalna.

Odnośnik do komentarza

Dziwię Ci się... ja rozumiem, że okres to nic przyjemnego ale cieszyć się że się go nie ma to już przesada... Jesli zanikł Ci okres to znaczy że organizm jest zbyt osłabiony by jeszcze bardziej osłabiać się miesiączką.Do tego dochodzą zaburzenia hormonalne, które mogą w późniejszych czasach doprowadzić do tego, że będziesz mieć duże problemy z zajściem w ciążę... Dziwne myślenie, doprowadzać się do stanu choroby i zagrożenia życia tylko dla tego aby wyglądać jak szkielet...

Odnośnik do komentarza
Gość dreamer o

Witajcie! Chciałam dowiedzieć się czy nie zaszkodzę sobie swoją dietą, do której przyzwyczaiłam się. Jem wszystkie warzywa i wszystkie owoce, jajka, mięso oraz ryby. Nie jem ryżów, pieczywa, makaronów, ogólnie produktów mącznych i zbożowych oraz słodyczy. Przez 2 miesiące jadłam głownie dziennie: 2x mrożonki hortex warzywne ( sezon na swoje warzywa zaczął się teraz i zajadam swoje z działki), jabłka, ziemniaki, mięso (drobiowe i wieprzowe) oraz łososia i jajka kurze. schudłam 9 kg ćwicząc raz w tygodniu głownie na zajęciach, bo przez naukę zaniedbałam trochę aktywność ale i tak schudłam i jestem zadowolona. Tylko teraz w tym miesiącu nagle nie dostałam miesiączki( ciąża odpada) badania krwi mam bardzo dobre, problemy ze zgaga uspokoiły się, przez czerwiec jadłam mniej białka może to dlatego, lecz teraz nadrabiam to. Jeśli chodzi o tłuszcze to na ogół używałam oleju słonecznikowego do sałatek lub podduszałam warzywa w oliwie i dziennie spożywałam 1000kcal bez żadnych suplementów, teraz od lipca zwiększam stopniowo ale martwi mnie zatrzymanie cyklu miesiączkowego, jeśli nie dostanę teraz o zwiększonej ilości białka udam się do lekarza. Lecz czy na stałe mogę pozostać na takiej diecie opierającej się na warzywach/mięsie, rybach,jajkach/owocach bez makaronów, ryżu, chleba, ciast etc, czy będzie to zdrowa dieta czy jednak czegoś nie będę dostarczała organizmowi? Oraz czy normalny jest metabolizm kiedy po 30-60 minutach po zjedzeniu wydalam je?

Odnośnik do komentarza

witam, problem jak w temacie. od 3 miesiecy nie mam okresu, wczesniej sie sporo odchudzalam, jem tez malo miesa, przyznaje sie tez do uzywania srodkow przeczyszczajacych. z drugiej strony od dluzszego czasu jem normalnie a okresu nie ma, zawsze byl nieregularny ale teraz to juz sie troche przestraszylam.
bardzo prosze o pomoc i z gory dziekuje :-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...