Skocz do zawartości
Forum

Czy jedząc pieprz czerwony można zapobiec zapłodnieniu?


Gość m....ia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Dwa dni temu spotkałam się z chłopakiem i obawiam się teraz, że mogę być w ciąży. Nie doszło do pełnego stosunku (jego penis nie był wogóle w pochwie) ale obydwoje byliśmy bez bielizny i bez zabezpieczeń, martwie się, że sperma mogła dostać się do pochwy np. na rękach. Byłam tuż przed miesiączką (cały mój cykl trwa od 21 do 25 dni, było to więc mniej wiecej 2-7 dni przed miesiączką, ze wskazaniem na 2 dni). Do tej pory nie mam misiączki (aczkolwiek z tego co wiem to nawet jeśli bedę ją mieć w najbiższym czasie to dalej nie wyjaśnia to sprawy). Ponad to dzisiaj miałam wykonane cztery zdjęcia rentgenowskie kręgosłupa.
Jak duże jest więc prawdopodonieństwo ciąży? Kiedy będę mogła mieć pewność, że nie jestem w ciąży? Czy jest jakiś sposób uniknięcia ewentualnego zapłodnienia w tym momencie? Szłyszałam, że należy ciepło się ubierać i robić gorące kompiele, by utrzymac wyżazą temperaturę, albo jeść pieprz czerwony, ale nie wiem czy te sposony mają coś wspólnego z prawdą?
Bardzo nie chcę być w ciąży, proszę o radę i podpowiedź.
Dziękuję i pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

Boże widzisz i nie grzmisz....
Dziewczynko po pierwsze skoro penis nie był w pochwie to niby jak masz być w ciąży - wiatropylna nie jesteś chyba? Jeżeli sperma nie dostała się do środka pochwy to nie ma szans na to abyś byla w ciąży.
Po drugie kto ci takich bzdur naopowiadał? Jedzenie pieprzu czy ciepłe kąpiele? Jak doszło do zapłodnienia to już po ptakach nic nie zrobisz, jedyne sposoby ( i tylko wtedy kiedy nie doszło do zapłodnienia) to tabletka po.

Odnośnik do komentarza

Ja w ogóle jestem zdziwiona faktem że młode dziewczyny współżyją z facetami nie będąc gotowe na ewentualną ciążę. Nie ma stuprocentowych metod antykoncepcyjnych. Nie wolno zapominać że w ten sposób się robi dzieci. Naprawdę lepiej poczekać aż się będzie gotowym na seks i na konsekwencje seksu a nie bzykać się a potem przez pół miesiąca się bać.
Z tego co piszesz to nie ma mowy o ciąży. Jak byłaś na kilka dni przed miesiączką to byłaś w okresie niepłodności fizjologicznej. Jeśli się martwisz to kup test ciążowy i sprawdź. Poza wszystkim dziecko to nie tragedia nawet jak się nie jest pełnoletnią osobą.

Odnośnik do komentarza
Gość mamamuminka

w średniowieczu wkładano szczątki zmarłych krewnych pod poduszkę aby uniknąć zapłodnienia, w 18w. cynamon, teraz jest mnóstwo środków antykoncepcyjnych...ale przede wszystkim zanim zaczniesz uprawiać seks powinnaś się czegoś więcej na ten temat dowiedzieć.poproś mamę, żeby zaprowadziła cię do ginekologa, poczytaj różne publikacje na temat ciąży i sposobów zajścia w nią, cyklu miesiączkowego itd. i dopiero z taką wiedzą idź do łóżka z chłopakiem...uprawiając seks musisz być odpowiedzialna, bo ta przyjemność niesie za sobą konsekwencje...moja mama zawsze mówi, że z ch... i prądem żartów nie ma...chłopcy w młodym wieku raczej nie myślą, a przynajmniej nie tą częścią ciała co powinni, dlatego w trosce o siebie powinnaś przede wszystkim się wyedukować...

Odnośnik do komentarza

Najpierw to sobie poczytaj co i jak, jak się zabezpieczyć, co się stanie gdy, masz tu wątek z tego co zauważyłam ciąża przez petting tam sobie poczytaj kiedy możesz być w ciązy kiedy nie. Zacznij obserwować swoje ciało, jaki śluz masz kiedy, kiedy jesteś rozdrażniona kiedy nie,itp. Do tego warto dowiedzieć się kiedy ma się dni płodne i niepłodne. Musisz się dokształcić teoretycznie bo na praktykę to jeszcze masz czas.

Odnośnik do komentarza

W Ameryce płuczą sobie pochwy coca-colą...
To jest właśnie brak odpowiedniej edukacji seksualnej.
Żeby rzeczywiście istniała taka antykoncepcja,to nie byłoby żadnych prezerwatyw,tabletek itd.a torebka pieprzu kosztowałaby z 4 dychy :D

It's who I am and what I feel
My life is automatic
Up in the air, is what I breath
and it is never static.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...