Skocz do zawartości
Forum

Pierwszy dzień po okresie a dni niepłodne


Gość niepewnaja

Rekomendowane odpowiedzi

Gość niepewnaja

Od 2 miesięcy skończyłam z hormonami, mój przedostatni cykl to 35 dni (z tym,że pomogłam sobie gorącą kąpielą, inaczej byłby pewnie jeszcze dłuższy). Ostatni to aż 46 dni, okres trwa u mnie 7 dni.Chcę współżyć z chłopakiem dzień po okresie, wydaje mi się,że to będzie bezpieczny termin( biorąc pod uwagę 7 dniową żywotność plemników). Oczywiście dodatkowo prezerwatywa. Chciałam się dowiedzieć czy w moim przypadku dzień po okresie będzie bezpieczny? Tzn. niepłodny i czy w ogóle dotyczy to tak długich cyklów ?

Odnośnik do komentarza

Jeśli używasz prezerwatywy nie powinnaś się denerwować, owszem czasami zdarzają się przypadki pęknięcia czy zsunięcia się gumki, ale jeśli do tego nie dojdzie to ok.
Mam 28 dniowy cykl, nie raz nie dwa współżyłam z chłopakiem dzień czy dwa czy nawet trzy po okresie i wszystko jest ok.
Myślę,że dzień po okresie powinno być ok, ale jeśli nie masz regularnie cyklu nie ma co się sugerować kalendarzykiem jak wiadomo. Lepiej się dodatkowo zabezpieczać.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy cztery

Po braniu hormonów cykle mogły się rozregulować więc ja bym nie ryzykowała z kalendarzykiem bo jeszcze wszystko może się stać, tym bardziej że nie masz z czego wyliczać bo nie masz 6 naturalnych cykli za sobą. Oczywiście dni płodnych lepiej nie wyliczać tylko je obserwować. Ale jak z gumką to ok.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...