Skocz do zawartości
Forum

Liczne kryształy szczawianu wapnia a wpływ na ciążę


Gość wilq

Rekomendowane odpowiedzi

witam! Jestem w 20 tyg.ciąży proszę mi zinterpretować wyniki badania moczu tzn.miałam bardzo liczne bakterie w moczu i mój lekarz przepisał mi furaginum i urosept na 10 dni (teraz chodzi mi między innymi o kryształy szczawianu wapnia bo wtedy miałam też dość liczne) po powtórzeniu badania wyniki wyszły lepsze lecz kryształy bardzo liczne(poszły w górę). Czy ma to zły wpływ na moje dziecko?Bardzo sie martwie.Czy te tabletki miały na to wpływ ? Teraz mam znowu powtórzyć badanie moczu.. Czego mam nie jeść? Czy to w ciaży normalne?

Odnośnik do komentarza

Witam Serdecznie,

Składniki mineralne moczu, w tym przypadku kryształy szczawianu wapnia, nie świadczą o konkretnym schorzeniu, jednak ich obecność predysponuje do wystąpienia kamicy nerkowej. W przypadku pojawiających się epizodów krwiomoczu lub nawracających zakażeń dróg moczowych, ważna jest diagnostyka w kierunku kamicy.
Najlepszą metodą ograniczenia szczawianów w organizmie, jest picie wody mineralnej niegazowanej (2 litry dziennie). Dodatkowo proszę wyeliminować ze swojej diety produkty mogące podnosić ilość szczawianów m.in.: szczaw, szpinak, rabarbar, botwinę, buraki, czekoladę, kawę i herbatę.
Ciąża może sprzyjać atakom kamicy i innych schorzeniom układu moczowego, które właśnie w ciąży się uaktywniają.
Proszę być pod stałą opieką swojego lekarza. Badanie można powtórzyć za jakiś czas. O tym zdecyduje Pani lekarz, ponieważ zna Pani historię.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...