Skocz do zawartości
Forum

Nieregularne skurcze i ból brzucha przy zaawansowanej ciąży


Gość xd...xd

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Jestem w zaawansowanej ciąży i ma kilka pytań zapewne często zadawanych, ale mimo wszystko się niepokoję, bo to moja pierwsza ciąża. Brzuch obniżył mi się w połowie 34 tygodnia, mam skurcze bolesne ale nieregularne od kilku dni i boli mnie brzuch jak na miesiączkę czy to znak, że mogę niedługo urodzić? Podczas tych skurczy maleństwo rusza się i to nasila bóle. Dodam, że wszystkie wyniki mam w normie i na usg lekarz powiedział, że mały ma rozwinięty mózg o tydzień bardziej niż resztę ciała. Bardzo proszę o odpowiedź.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Skurcze które opisujesz to tzw. skurcze przepowiadające, które występują zwykle w trzecim trymestrze ciąży. Ze względu na znaczną wielkość dziecka są odczuwane bardziej boleśnie. Jeśli jednak pojawi się krwawienie lub inne niepokojące objawy to należy jak najszybciej udać się na wizytę do ginekologa. Co do stopnia rozwinięci płodu to jeśli zaistniała sytuacja nie zaniepokoiła lekarza to nie ma powodów do zmartwień.

Odnośnik do komentarza

też miałam wcześnie opuszczoną ciążę i przy kopaniu dziecka było to dość bolesne. Prawdopodobnie masz skurcze przepowiadające. Teraz powinnaś się oszczędzać, żeby jak najdłużej utrzymać ciążę. Wybierz się do lekarza prowadzącego, a on może przepisze ci luteinę dopochwową

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...