Skocz do zawartości
Forum

Nudności i brak okresu przy negatywnym teście ciążowym


Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Choruje na hashimoto, mam nieregularne miesiaczki. Jednak badania TSH sa w normie. Mam 25 lat
Od kwietnia do czerwca nie mialam miesiaczki. Pozniej od od 1.06 do 6.06. nastepnie od 19.06-24.06. Teraz mialam od piatku 6.07 do 10.07 plamienia.

od 14.06 do 23.06 bralam antybiotyk augmentin na zatoki (choruje teraz przewlekle na nie), biore takze Flixonase. euthyrox dawka 100 i uprawialam ostatnio przerywany seks 14.06. Internista twierdzi, ze miesiaczka 19.06 byla wywolana przez antybiotyk.
Bylam u ginekologa 15.07 i stwierdzil, ze szyjka macicy jest w normie. tego dnia zrobilam test okolo 16:00 i wyszedl negatywnie. zleciła badanie progesteronu i estrogenu.

Czy mimo wszystko moge byc w ciazy? od 3 tyg jestem rozdrazniona, zdazylo mi sie ze chcialam wymiatowac, ale tlumaczylam sobie to zatokami. mam problem z snem

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy cztery

rozumiem że masz 38,84 pg/ml estradiolu i 0,68 ng/ml progesteronu. Mogę się mylić ale na moje oko to faza folikularna, czyli jesteś przed owulacją. O ciąży przy tak niskim progesteronie raczej nie ma mowy. to plamienie o którym mówisz to mogła być miesiączka, a że masz problemy z hormonami to nic nie jest wykluczone.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy cztery

w takim razie wychodzi na to że możesz mieć wyniki poniżej normy. Jeśli byłaś w fazie około owulacyjnej najpierw słaby estradiol co spowodowało że jajeczko mogło słabiej dojrzewać, a później ciałko żółte z tego niedojrzałego jajeczka nie wyrabia z progesteronem, tzw. niedomaganie lutealne. Przy tym będą się pojawiać brązowe krwawienia lub plamienia w okolicach miesiączki i faza lutealna może trwać bardzo krótko (w twoim przypadku to wychodziło by koło 8 dni). Najlepszy i najbardziej naturalny sposób na uregulowanie tego to przyjmować magnez, ale to trochę trwa.

Odnośnik do komentarza
Gość raz dwa trzy cztery

bardzo możliwe że jest niedobór jeśli na przykład pijesz kawę, herbatę, albo bierzesz coś co może powodować, że się magnez nie przyswaja, albo jak masz dużo stresów i wysiłku fizycznego. No i taka kuracja magnezem może trwać kilka miesięcy. Warto też zwrócić uwagę na to żeby w diecie były odpowiednie ilości tłuszczu, bo tutaj często też jest przyczyna w problemach z hormonami.

Odnośnik do komentarza

mialam miesiaczke od 27.07 do 2.08 , a teraz mam krwawienia od 10.08 do dzisiaj. Badania co zlecil mi endykronolog...

TSH 1.39 norma 0.27-4.20 uIU/ml
FT4 1.55 norma 0.93-1.70 ng/dl
FSH 5.5 mIU/ml wg prawidlowej miesiaczki(ktora ustalono z ginekologiem) jestem w fazie ow. norma 4.7-21.5 mimo wszystko mam krwawienia od piatku do dzisiaj
LH 11.7 mIU/ml 14-95.6 f. ow (info j.w.)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...