Skocz do zawartości
Forum

Adenocarcinoma endometrioides corporis uterii


Gość iz...op

Rekomendowane odpowiedzi

witam , jestem po operacji wycięcia macicy jajników, na mojej karcie badania histopatologicznego są dla mnie nie zrozumiałe rzeczy , lekarz za dóżo mi nie powiedział , mam się zgłosić na usg i rendgen klatki piersiowej , odrazu po operacji lekarz powiedział że nic niepokojącego tam nie było że zostało wycięte wszystko tak jak obiecał lecz po wyniku histopatologicznym sam lekarz był zaskoczony wynikiem, lecz nic wprost mi nie powiedział .

wynik badania: MACICA Z OBUSTRONNYMI PRZYDATKAMI-W TRZONIE POLIP O WYM.-5x3MM-ORAZ BIAŁY LITY NACIEK OBEJMUJĄCY CAŁY OBWÓD ŚCIANY TRZONU MACICY NA DŁ.27MM --PONADTO W TRZONIE MIĘŚNIAKI ŚR. -DO- 12MM ---HISTOPATOLOGICZNIE : - ADENOCARCINOMA ENDOMETRIOIDES CORPORIS UTERII G-I--RAK OGNISKOWO NACIEKA - POWYŻEJ 1/2 GRUBOŚCI ŚCIANY TRZONU MACICY . - PRZYLEGAJĄCE DO MACICY FRAGMENTY PRZYMACICZ, JAJNIKI , JAJOWODY, SZYJKA MACICY--BEZ NACIEKÓW RAKA -- PONADTO: - POLYPUS ENDOMETRIALIS ET LEIOMYOMATA CORPORIS UTERII-INDEX MITOTYCZNY - 0/10HPV.

prosiła bym o napisanie co to oznacza czy mam raka ? jak to wygląda , jakie dalsze działania dotyczące leczenia , prosiła bym o wszystkie dotyczące informacje tego wyniku.

z góry dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Badanie histopatologiczne wykazało polipy oraz mięśniaki macicy czyli nowotwory łagodne. W macicy znajdował się również gruczolakorak niskiego stopnia zaawansowania, który naciekał ponad połowę grubości ściany macicy. Nie stwierdzono nacieków do okolicznych struktur. Wydaje się, że rak został całkowicie wycięty. Powinnaś regularnie kontrolować się u lekarza.

Odnośnik do komentarza

Witam
W 2003 roku miałam operację wycięcia macicy. Wynik jako otrzymałam to Hyperplasta Antypica Endometri in Adenocarcionoma Vertens.
W 2014 roku wycięto mi polip szczytu kikuta pochwy.
Mój wynik : Adenocarcionoma endometrioides G1 z tendencją do metaplazji płaskonabłonkowej nabłonka gruczołowego.
Moje pytanie brzmi czy w związku z tym: czy jest to wznowa od 2003 roku. Nadmieniam, iż po operacji nie była w żaden sposób doleczana. I drugie pytanie, czy w tej chwili jest koniecznie doleczanie?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...