Skocz do zawartości
Forum

Włókniak w piersi u młodej kobiety


Gość ma...ak

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ma...ak

Witam! niedawno byłam u lekarza rodzinnego który stwierdził u mnie włókniaka piersiowego i skierował na badania USG.Ja jestem pewna ze to włókniak poniewaz wszystkie objawy na to wskazują. mam 18 lat a w mojej rodzinie nie było przypadków zachorowań na raka ani żadnej poważnej choroby. Czy w przyszłości będę osoba narażoną na raka? Czy gdy usunę włókniaka to wszystko będzie w porządku? czy on może się jeszcze pojawić?
Z góry dziękuje na odpowiedz

Odnośnik do komentarza

Witam Panią,

Nie wiem jakie jest dokładne rozpoznanie hist-pat, więc nie mogę szczegółowo odpowiedzieć na Pani pytanie. Jeżeli rzeczywiście był to włókniak piersi, to jest to łagodna zmiana piersi. Gruczolakowłókniaki nie zwiększają zachorowania na raka piersi. Usunięcie ich jednak, nie daje pewności, że już nigdy więcej nie powrócą.
Proszę regularnie badać piersi i chodzić do ginekologa. Każda zmiana musi zostać zdiagnozowana. Myślę, że jeżeli będzie Pani świadomie się badać i chodzić co roku do ginekologa, wszystko będzie dobrze.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam.
Dzisiaj byłam na USG piersi. W prawej piersi wykryto mi ognisko o obniżonej echogeniczności wym. 8,5x4,5 mm mogące odpowiadać włókniakowi - wskazanie BAC.
Do jakiego lekarza powinnam się udać? Ginekologa czy onkologa ?
Dodam, że na badaniu USG byłam prawatnie i badała mnie pani dr. lekarz medycy.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...