Skocz do zawartości
Forum

Poziom androstendionu a działanie Duphaston


Gość po...vp

Rekomendowane odpowiedzi

Gość po...vp

witam. Mam 33 lata, nie rodziłam. W 6 dniu cyklu wykonałam badania hormonów. Wyszedł podwyższony androstendion - 4,80 ng/ml przy normie - 05-4,7.Pozostałe wyniki - testosteron - 0,54 ng/ml, estradiol - 34,70ng/ml (norma: f. folikularna - 18-147, owulacyjna- 93-575,lutealna - 43-214), progesteron - 1,05 ng/ml (norma: f. folik.-0,25-0,54, lutealna - 1,50-20, owulacyjna-0,25-6.22), DHEA-SO4 - 10,60 umol/l (norma 1,90-11), prolaktyna 26,34 ng/ml (norma - 5-35).
Zauważyłam że wypadają mi włosy, w ostatnim czasie przerzedziły się znacznie w partii czołowej, mam włoski na twarzy (górna warga, broda, szyja, nos).
Ginekolog badaniem usg wykrył mięśniaka macicy - przpisał w związku z tym Duphaston. Czy duphaston może wpływać na zmniejszenie lub zwiększenie poziomu androstendionu we krwi? Bardzo proszę o odpowiedż na to pytanie. Czy wskazane jest rozpoczęcie terapii hormonalnej celem obniżenia androstendionu? planuję zajść w ciążę za około pół roku, boję się jednak że wypadną mi włosy przy nieleczonym poziomie androstendionu, i tak mam ich mało i słabe. czy najpierw starać się o dziecko czy rozpocząć terapię?kiedy najlepiej wykonać badania poziomu androstendionu i testosteronu żeby dawały obraz?jakie inne badania wykonać żeby dawały obraz choroby czy zaburzenia?Bardzo proszę o odpowiedź.dziękuję.

Odnośnik do komentarza

Witam!
Androstendion jest androgenem, czyli hormonem, który rzeczywiście może powodować objawy maskulinizacji. Może mieć on pochodzenie nadnerczowe lub jajnikowe. Wskazana jest zatem dokładniejsza diagnostyka przeprowadzona przez lekarza specjalistę (najlepiej endokrynologa). Umożliwi to postawienie właściwej diagnozy, a następnie właściwe leczenie. Z zajściem w ciążę powinna Pani poczekać do zakończenia terapii. Profil hormonalny kobiety ma bowiem duże znaczenie dla przebiegu ciąży.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...