Skocz do zawartości
Forum

Ranigast i suplement diety na wątrobę a antykoncepcja hormonalna


Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam pytania dotyczące dwóch preparatów:

1) R.anigast - od niedawna rozpoczęłam brać pigułki antykoncepcyjne po długiej przerwie. W drugim dniu, tj. przy drugiej tabletce z blistra, wzięłam późnym wieczorem (między 23:00 a 23:30) tabletkę R.anigast ze względu na niestrawność. Dowiedziałam się, że R.anigast to lek hamujący wydzielanie kwasu solnego w żołądku i może powodować zmniejszenie wchłaniania leków, których wchłanianie zależy od kwaśności soku żołądkowego. Pigułki antykoncepcyjne biorę o 9:00 rano, także R.anigast nie wpłynął na tę drugą pigułkę, jednak zastanawia mnie to czy trzecia pigułka dobrze się wchłonęła. Skoro od czasu zażycia tabletki na żołądek do czasu kiedy wzięłam trzecią pigułkę z blistra minęło minimum 9 godzin, to czy wchłonęła się ona prawidłowo? Czy w przypadku leku R.anigast też obowiązuje zasada minimum 4 godzin między pigułką a danym lekiem?

2) Pro.liver - jest to suplement diety na wątrobę. Wspomaga naturalną regenerację i korzystnie wpływa na funkcjonowanie wątroby. Zawiera L-asparaginian L-ornityny, cholinę, wyciąg z liści karczocha oraz wyciąg z korzenia cykorii. Brałam ten suplement już zanim zaczęłam przyjmować pigułki antykoncepcyjne. Ostatnią tabletkę suplementu zażyłam około tygodnia przed rozpoczęciem stosowania pigułek anty. Mam w związku z tym pytanie czy ten suplement mógł spowodować zmiany we wchłanianiu pigułek antykoncepcyjnych? I ponieważ nie skończyłam brać do końca tego suplementu czy mogę do dokończyć bez obawy, że obniży on skuteczność antykoncepcyjną pigułek? W przeciwwskazaniach wymienione jest tylko uczulenie na jakikolwiek ze składników tego suplementu oraz okres ciąży i karmienia piersią.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli plaster jest dobrze przyklejony to się na pewno nie odklei, no i jeżeli komuś bardziej zależy na estetyce niż zdrowiu to tylko tabletki. Ale jeśli ktoś nie może plastrów bo ma uczulenie lub źle się po nich czuje a po tabletkach wątroba siada to lepiej zrezygnować z antykoncepcji hormonalnej.

Kocha się nie za cokolwiek, ale pomimo wszystko kocha się za nic.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...