Skocz do zawartości
Forum

Wydłużenie cyklu po łyżeczkowaniu a ciąża


Gość Nella30

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich.Mam pewien problem i pisze tu bo może ktoś z was miał podobnie. Otóż 2 miesiące temu miałam zabieg łyżeczkowania,2 już w tym roku,po zabiegu książkowo po 30 dniach dostałam okres, był bardzo obfity ze skrzepami i trwał długo,ok 2 tyg ale to chyba normalne po zabiegu.Cykle zawsze miałam regularne co 26 dni,po pierwszym zabiegu rok temu temu nic się nie zmieniło i do tej pory miałam regularne cykle,natomiast teraz czekam na swój 2okres od zabiegu i nic,dzisiaj mija 36dzień cyklu i nic nie zapowiada abym miała dostać okres,dodam że w tym cyklu kilka razy kochałam się z partnerem,czy możliwe że jestem znowu w ciąży,czy być może przez poronienie ten cykl tak się przedłużył?Bardzo prosze o rade,być może z was ktoś tak miał. Dziękuje.

Odnośnik do komentarza

Po poronieniu musisz się uporać nie tylko z własnymi emocjami i dojść do równowagi psychicznej, ale również przygotować się na zmiany w cyklu miesiączkowym. Organizm musi się oswoić z gwałtowną zmianą hormonalną po stracie ciąży. Jednym z dręczących pytań jest to, kiedy nastąpi powrót do regularnego miesiączkowania i kiedy pojawi się pierwsza po poronieniu miesiączka. Pamiętaj, że aby na nowo zaczęły się regularne cykle, organizm musi przetworzyć informację, że nie jesteś już w ciąży.
Pierwsza miesiączka u kobiet po poronieniu pojawia się zazwyczaj po czterech-sześciu tygodniach. Brak okresu po sześciu tygodniach od krwawienia poronnego nie jest jeszcze powodem do zmartwień. Zanim udasz się do ginekologa, warto jeszcze poczekać tydzień lub dwa, ponieważ miesiączka może pojawić się po kilku dniach.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie:)

Na opóźnienie się krwawienia menstruacyjnego może mieć wpływ kilka czynników: stres, zła dieta, zaburzenia hormonalne, zmiana klimatu itd.
Jeżeli kochała się Pani ze swoim partnerem to owszem istnieje ryzyko zajścia w ciąże. Proszę najlepiej wykonać test ciążowy.
Jeżeli krwawienie nie będzie pojawiało się przez najbliższe 3 cykle, powinna się Pani skonsultować z lekarzem ginekologiem. Również jeżeli pojawią się jakieś niepokojące objawy.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...