Skocz do zawartości
Forum

Brak zainteresowania rówieśnikami a autyzm


Gość ag...48

Rekomendowane odpowiedzi

Gość ag...48

witam moj dwuletni synek nie rozmawia czasami tylko powie mama tata baba martwi mnie tez to ze nie reaguje na swoje imie ani na to co do niego mowie rzadko zwraca uwage na rowiesnikow od niedawna zaczal interesowac sie zabawkami jak jestesmy na spacerze to sporadycznie zwraca uwage jak go wolam jest dosc wesolym dzieckiem czesto sie smieje i lubi sie wyglupiac ze mna albo z ojcem niedawno bylam na bilansie dwulatka to lekarz powiedzial ze pawelek jest leniwy jest jeszcze jeden problem synek nie chce brac jedzenia w raczki chociaz umie gryzc i je wszystko mam obawy ze to moze byc autyzm pawelek ma jeszcze jedno zachowanie ktore mnie niepokoi nie wiem czy to przyzwyczajenie czy nawyk jak sie cieszy to sciska raczki i przyciaga do buzki bardzo martwie sie o pawelka i mysle aby wybrac sie do psychologa z synkiem

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Diagnoza zaburzeń z grupy autystycznych jest bardzo trudna - u każdego dziecka autyzm wygląda inaczej.
Napisała Pani, że Pawełek nie reaguje na imię, a czy utrzymuje kontakt wzrokowy, czy raczej skupia wzrok w jednym punkcie przestrzeni? Czy wskazuje ręką na rzeczy, które chce, czy występują jakiekolwiek formy komunikacji? Czy synek odwzajemnia Pani uśmiech i nie stroni od bliskości?
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane przez Panią zachowania dziecka zdecydowanie nie pozwalają na postawienie żadnej konkretnej diagnozy. Proszę bowiem pamiętać, że każde dziecko jest inne, nieco inaczej się rozwija, a co za tym idzie diagnostyka różnego rodzaju zaburzeń również jest bardzo trudna! Jeżeli ma Pani jednak jakiekolwiek wątpliwości zdecydowanie warto je wyjaśnić podczas konsultacji psychologicznej.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...