Skocz do zawartości
Forum

Kołatanie serca u uczucie drętwienia kończyn a nerwica


Gość michal

Rekomendowane odpowiedzi

witam mam na imię michal mam 22 lata wszystko zaczęło sie dziać w poniedziałek 28.06.12 w pracy czułem się ok o 12 poczułem w głowie takie jakby tąpnięcie nagle kołatanie serca usiadłem strasznie chcialo mi sie pic poczułem drętwienie w wszystkich kończynach jakiś lek ze za chwile zejde z tego swiata później pojechalem do lekarza ekg ok cisnienie ok zrobilem tez badania krwi glukoza, Na, tarczyca ok objawy jakie wystąpiły do konca tygodnia to : kołatanie serca kucie w mostku złe samopoczucie nic mnie nie ciszylo parcie na pęcherz duszności zawroty głowy brak apetytu wahania nastroju no czasami po ataku chcialo mi sie płakać następny tydzien niektóre objawy ustapily takie jak kołatanie serca powrócił apetyt samopoczucie w miare ok parcie ustapilo ale nasilily sie zawroty glowy po pracy przeszukiwałem internet i jak przeczytałem objawy stwardnienia rozsianego to zrobiło mi sie slabo caly czas miałem to w glowie ze to sm a i zaczelo mnie lekko kuc oko widzialem czasami jak przez mgle lekką obserwowałem swoje cialo chyba za bardzo. Wybrałem sie do neurologa nie stwierdził żadnych nieprawidłowości odruchy symetryczne powiedział mi ze mam zaburzenia nerwicowe i trochę mnie uspokoił przez weekend czułem sie nawet ok pojechalem kibicować naszym wypiłem 3 piwa i naprawdę czułem sie ok rano tez teraz w pracy mam napady ale one przechodzą po 30 min i jest ok kilka dziennie ale tylko w pracy a pracy nie mam stresującej ale ten stres w pracy lekki jest nie wiem czemu. dziwne uczucie przebiegającego prądu w nadgarstku potliwosc takie dziwne skurcze na czole wypadaja mi wlosy garściami bola mia plecy tylko w czacie pracy w domu jest ok itp moze mi ktos napisac co to moze byc mam wrazenie ze wymyslam sobie choroby i moje pytanie czy jest taki rodzaj nerwicy jesli tak to jaka to jest sory za błędy liczę na odp

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Objawy, o których napisałeś mogą sugerować zaburzenie autonomiczne występujące pod postacią somatyczną (jest to jedno z zburzeń nerwicowych). Charakteryzują je dostrzegalne oznaki pobudzenia układu autonomicznego, między innymi: przyspieszona akcja serca, pocenie się, zaczerwienienie czy drżenie. Oprócz tego występuje lęk przed zachorowaniem oraz poszukiwanie symptomów choroby somatycznej. Jednak radziłabym skonsultować się z psychiatrą, gdyż wiarygodna diagnoza przez Internet nie jest możliwa.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Alkohol wpływa na układ nerwowy, dlatego przy zaburzeniach psychicznych może nasilać ich objawy.
Napisałeś, że od tygodnia czujesz się dobrze - objawy nerwicy potęgują się w sytuacji stresu, więc może aktywność fizyczna, unikanie nerwowych sytuacji spowodowało poprawę Twojego samopoczucia.
Jednak jeszcze raz zachęcam Cię do skonsultowania się z psychiatrą.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witam, miałem ten sam problem- diagnozą lekarza rodzinnego okazała się nerwica serca. Jednak nie wiem skąd mam uczucie jakby coś "kołatało" w kończynach, w sumie w całym ciele. Walczę z nerwicą ale ona czasem wraca. Wraca kiedy samoistnie poczuję to jakby skurcze żył czy coś w tym stylu. Nie potrafię tego opisać. Wtedy myślę, że to może być zator itd i wraca nerwica.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...