Skocz do zawartości
Forum

Nerwica neurasteniczna


Gość jason_0741

Rekomendowane odpowiedzi

Gość jason_0741

Choruję na nerwicę neurasteniczną leczę się u psychiatry niestety są dni, w których jestem wybuchowy, chaotyczny a to prowadzi do całkowitego wyczerpania, mam dwa stany: albo jestem przemeczony i niezdolny do niczego albo wybuchowy łatwo wpadam w zlość. Czesto odczuwam bóle bez powodu, teraz jest troche lepiej odkad biore leki ale nie do konca. Nie potrafie nad soba panowac i zastanawiam sie czy ja kiedys wyzdrowieje? Czy z tego da się wyleczyć????
Jakub

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Jakub z tego co napisałeś, rozumiem, że u Ciebie neurastenia przebiega fazami: hipersteniczna (w której dominuje drażliwość, wzmożona pobudliwość, zmienność nastroju), następnie hiposteniczna (w której dominuje, zmęczenie, apatia, zniechęcenie).
Z nerwicy neurastenicznej da się wyleczyć i rzadko w tym celu stosuje się farmakoterapię. Najlepiej jakbyś dużo wypoczywał, żeby Twój układ nerwowy nie był przeciążony. Zaleca się także zmianę środowiska oraz zajęcia ruchowe, ćwiczenia relaksacyjne, fizykoterapię. Możesz także przyjmować preparaty wzmacniające, na przykład na bazie żeń - szenia.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...