Skocz do zawartości
Forum

Zbyt szybko wzięta tabletkę antykoncepcyjną


Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie. Mam ogromny problem. Tabletki po 7dniowej przerwie brałam w środę,czyli w 8 dzień,tak jak pisze na opakowaniu. Ostatnio miałam duży zawrót głowy, matury itd. i gdy brałam drugą tabletkę zauważyłam,że biorę tabletkę z czwartku, a była środa,czyli pomyliłam dni. Wzięłam tabletki o jeden dzień za szybko, bo zamiast w środę wzięłam we wtorek. Wychodzi na to,że po prostu skróciłam przerwę o jeden dzień. Słyszałam o tym,że przerwę można sobie skracać,ale nie można jej wydłużać i teraz moje pytanie,ponieważ skończyłam brać tabletki we wtorek i nie mam bladego pojęcia w jaki dzień mam teraz wziąć tabletkę,bo skoro skróciłam przerwę o dzień to wychodzi na to,że powinnam ją przyjąć we wtorek. Czy dobrze myślę? I drugie pytanie, czy jednak nie dałoby się wydłużyć przerwy o dzień, tak abym mogła brać tabletki w stary sposób, czyli w 8 dzień (środa). Proszę o pomoc.

Odnośnik do komentarza

Witam Cię,

Tej przerwy na tzw. krwawienie z odstawienia, w żadnym wypadku nie można przedłużyć!!! Ponieważ, może tracić Pani ochronę antykoncepcyjną, w następnym cyklu. Przerwa, może najdłużej trwać 7 dni i ani dnia dłużej. Jeżeli skończyła Pani przyjmować tabletki np. we wtorek o 20:00, to proszę przyjąć następną tabletkę też we wtorek do 20:00.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Witam,
codziennie biorę tabletkę o godzinie 22 (lesinelle), dzisiaj rano po godzinie 7 byłam pewna, że nie wzięłam wczoraj tabletki więc ją wzięłam od razu, aby nie obniżyć skuteczności, zanim minie 12 godzin. Jak się później okazało, wzięłam wczoraj tabletkę a dzisiaj rano wzięłam tą, ktorą powinnam wziąć dzisiaj o 22. Czy dzisiaj o 22 będę musiała wziąć kolejną tabletkę czy dopiero jutro o 22? Czy skuteczność została obniżona i muszę się dodatkowo zabezpieczać? Chciałam jeszcze dodać, że 5 dni temu wzięłam tabletkę z 16 godzinnym opóźnieniem i od tego czasu zabezpieczam się dodatkowo (jak w zaleceniach- 7 dni dodatkowego zabezpiecenia)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...