Skocz do zawartości
Forum

Nuvaring a seks bez zabezpieczenia


Gość mrs.colela

Rekomendowane odpowiedzi

Gość mrs.colela

Dzień dobry.Po raz pierwszy używam Nuvaring.Pani ginekolog powiedziała,że kiedy dostanę okres to pierwszego dnia miesiączki mam włożyć krążek.To też zrobiłam i od tego dnia mija 3 dzień i w tym 3 dniu uprawiałam seks bez użycia gumki, wytrysk miał miejsce na zewnątrz,jednak obawia mnie preejakulat i fakt,ze tak naprawdę był to dopiero 3 dzień z zabezpieczeniem dodatkowo seks uprawiałam w 3 dniu okresu. Czy byłam zabezpieczona mimo to? Nigdy wcześniej nie stosowałam zabezpieczenia,zwykle zabezpieczał się mój partner gumką.

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Działanie pierścienia Nuvaring, jest teoretycznie takie samo jak doustnych tabletek antykoncepcyjnych i jego głównym celem jest zahamowanie owulacji u stosującej go kobiety. W przeciągu 3 tygodniowego okresu, podczas którego pierścień powinien przez cały czas być umieszczony w pochwie kobiety, jest Pani w pełni chroniona przez niechcianą ciążą. Wskaźnik Pearla dla tej metody wynosi 0,25-1,75. Oznacza to, że ok. 1 kobieta na 100 zajdzie w ciąże, przez rok stosowania tej metody.
Nie musi Pani się stresować i stosować dodatkowych metod w postaci stosunku przerywanego czy też prezerwatywy. Chyba, że dojdzie do usunięcia pierścienia na okres dłuższy niż 3 godziny lub jego uszkodzenia.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...