Skocz do zawartości
Forum

Napady złości u dziecka


Rekomendowane odpowiedzi

witam, moja corcia ma napady zlosci kiedy czegos jej nie pozwalam wziasc czy zrobic itp itd.. to wtedy zaczyna mnie szarpac za wlosy, probuje ugryzc i drapac, na poczatku bralam ja do siebie i przytulalam a zsie uspokoi, ale teraz daje ja do lozeczka az sie sama uspokoi jak sie uspokoi to biore ja z lozeczka, czy to dobre sposoby na takiego malca, staram sie tlumaczyc zeby rozumiala, ze tak nie moze, jesli cos robie zle czy czegos nie robie to podsunci mi prosze pomysly jak ujazmic taka mala zlosnice? szczegolnie kiedy jest sie w miejscu publicznym ona krzyczy na caly glos i tak brzydko sie zachowuje, a ludzie patrza na mnie jakbym sie znecala nad dzieckiem, a teraz takie czasy, ze nie mozna dac klapsa starszemu dziecku.... z gory dziekuje za odp.

Odnośnik do komentarza

Maju, dobrze robisz, że odnosisz dziecko do łóżeczka gdy jest niegrzeczne. Gdy jesteście na spacerze a zaczyna krzyczeć - odwróć się plecami, nie zwracaj na nią uwagi, udawaj że piszesz smsa, albo powoli idź w przeciwną stronę. Dziecko jest na takim etapie że próbuje swoich sił, a najłatwiej próbowac dosłownie - siłą i agresją. Rodzice często ustępują bo boją sie tego co inni powiedzą. Nie przejmuj się tym, nie patrz na innych bo to Twoje dziecko i Ty masz je wychować. Jeśli będziesz reagowała na krzyk i płacz dziecka, dziecko uzna to za skuteczną metodę, bo zwracasz uwagę. Dlatego musisz udowodnic jej, że nie zwracasz i ta metoda do Ciebie nie przemawia. stosuj kary i nagrody. Jesli dziecko jest niegrzeczne na spacerze jutro na spacer nie pojdzie. Jesli w dom ukrzyczy gryzie itd - siedzi w łóżeczku. Jesli jest grzeczne, moze sie bawic jak chce i idziecie na spacer. Musisz byc cierpliwa bo jesli bedziesz agresywnie i nerwowo reagowala dziecko bedzie podzielalo te emocje. Jesli z czasem dziecko nie zacznie sie wyciszac a agresja bedzie sie nasilala warto sie skonsultowac z dzieciecym psychologiem.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość Komercha

moim zdaniem jak ci robi scene w sklepie to albo weź ją za rekę i wyprowadź ze sklepu, powiedz jej że jak się nie uspokoi to jej na drugi raz nie weźmiesz, albo mozesz ją zostawić w sklepie, jak zobaczy że na nią nie zwracasz uwagi to sobie odpuści.
innym sposobem jest ustalenie z dzieckiem zasad przed pójściem do sklepu. Powiedz jej że teraz nic jej nie kupiasz ale jak edzie grzeczna przez tydzien to coś jej sprezentujesz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Nie napisałaś ile lat ma Twoja córcia, ale dzieci od około 3 roku życia zaczynają "testować" rodziców. Wypróbowują różnego typu zachowania, które mają wpływ na zachowania rodziców.
Po pierwsze staraj się nie ulegać córce. Po drugie, gdy taki wybuch ma miejsce w domu - nie zwracaj na niego uwagi. Dla dziecka uwaga rodzica jest nagrodą - kierując więc uwagę na dziecko w momencie, gdy się złości wzmacniasz takie zachowania.
Jeśli z kolei dzieje się to w miejscu publicznym poleca się tak zwaną metodę przytrzymania - a mianowicie bierzesz dziecko na ręce i otulasz ramionami i czekasz, aż dziecko się uspokoi.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

musisz ustalic kontakt z swoją córką i pokazać że ty jesteś główna, bo teraz ona odczuwa siebie kapitanem na borcie samolotu! mów że jak będzie taka nie grzeczna to nigdy jej nic nie będziesz kupowała, aż póki sama nie będzie zarabiała sobie pieniędzy

Odnośnik do komentarza

moja siostrzennica wlasnie tez tak sie zachowuje w sklepie ale nie potrafie jej odmowic i ona o tym dobrze wie juz sie nauczyla ze mama jest z nia ywardza a ja nie moge jak zaczyna plakac i odrazu cos jej kupuje

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...