Skocz do zawartości
Forum

Aspiryna w ciąży


Gość Oaza

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam na imie Aleksandra i jestem w 4 miesiacu ciąży. Wczoraj podwyższyła mi się temperatura ciała do 38C, bardzo się przestraszyłam ze mogę się rozchorować i wzięłam tabletke aspiryny, ale teraz się martwię czy ta tabletka nie moze jakos zaszkodzic? Niby czuje sie dobrze, ale chce wiedziec czy istnieje jakies zagrożenie? Dziękuję

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie,

Aspiryna w standardowych dawkach stosowanych w trakcie infekcji, nie powinna być stosowana przez kobiety będące w ciąży a szczególnie w I i II trymestrze jej trwania. Aspiryny w ogóle nie powinno się zażywać przez pierwsze 60 dni ciąży!, badania wykazały korelację ze zwiększonym występowaniem różnych wad u płodu np. rozszczepu podniebienia.
Wszystko zależne jest od dawki, w małych dawkach 50-150 mg aspiryna codziennie, zmniejszała ona o 10% występowanie stanu przedrzucawkowego.
Oczywiście następnym razem bez konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym nie powinnaś zażywać żadnych leków. Podwyższona temperatura i infekcja nie jest także korzystnym stanem, dlatego powinna Pani skonsultować się z jakimś lekarzem.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...