Skocz do zawartości
Forum

Delikatne plamienie i ból w podbrzuszu po transferze zarodków


Gość mo...ka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Mam 38 lat. Pierwsze dziecko urodziłam po stymulacji 9 lat temu - brałam wówczas clostilbegyd i bromergon. Ciąża była bliźniacza (oba wystymulowane jajeczka się zapłodniły), ale jedno dziecko obumarło ok. 2 miesiąca ciąży. Od 7 lat bezskutecznie staram się zajść w ciążę. Od kilku lat mam problem z plamieniami w drugiej fazie cyklu. Praktycznie potrafią się zacząć zaraz po owulacji i trwają nasilając się do miesiączki. Przeszłam laparoskopię, histeroskopię i badania hormonów. Histeroskopia wykazała, że endometrium wskazuje na problemy hormonalne - ale nie potwierdzały tego badania hormonów. Teoretycznie wszystko ok. Tj. problem był tylko ze wzrostem prolaktyny, ale po obciążeniu. Badanie prolaktyny po obciążeniu zlecił lekarz, którego jednak skrytykowali inni bardziej utytuowani lekarze, którzy stwierdzili, że obecnie uważa się, że badania prolaktyny po obciążeniu nie są wiarygodne. Przez jakiś czas jadłam bromergon i wydaje mi się, że po jakimś czasie ten lek niwelował problem. W ostatnich miesiącach zaczęłam procedurę do in vitro, a lekarz kazał odstawić bromergon. Plamienia pojawiły się już w trakcie brania tabletek antykoncepcyjnych przed zabiegiem - tj. jadłam półtora opakowania, a plamienia zaczęły się po skończeniu pierwszego opakowania i z dnia na dzień znacznie się nasilały. Teraz jestem już po transferze trzech zarodków, a delikatne plamienia pojawiły się 3 dni po transferze, a 5 dni po zapłodnieniu. Towarzyszy temu ból w podbrzuszu. Dodam że zażywam progesteron i leki na obniżenie tsh - mimo, ze oba hormony mieszczą się w normie. Proszę o podpowiedź - co mogę jeszcze zrobić? W jakim kierunku prowadzić badania? Do kogo udać się na leczenie. Niestety - nie chce mi się wierzyć, by udało mi się utrzymać tym razem zarodki.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Obecność plamień nie wyklucza możliwości utrzymania zarodków. W przypadku, gdy obecne leczenie nie przynosi rezultatów, warto uzyskać opinię innego lekarza na ten temat. Pamiętaj, że na wizycie powinnaś przedstawić kompletną historię poprzedniego leczenia. Póki co warto poczekać do następnej wizyty kontrolnej aby ocenić skuteczność obecnej implantacji.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...