Skocz do zawartości
Forum

Ból brzucha i biegunka przy tabletkach antykoncepcyjnych


Gość co...sa

Rekomendowane odpowiedzi

Witam! Biorę tabletki antykoncepcyjne od 9 dni.. jednak pojawiły się silne bóle brzucha i biegunka przez cały czas zażywania i chcę je odstawić i brać inne które brałam wcześniej... jednak nie wiem jak się za to zabrać. czy mogę od razy odstawić? i kiedy mogę zacząć brać nowe? jakie mogą być skuti ubocznę odstawienia? i czy normalne są tak silne bóle brzucha przy braniu tabletek?

Odnośnik do komentarza

Nie, tak silne bóle brzucha nie sa normalne przy braniu tabletek powinnas sie przebadac u lekarza dlaczego tak sie dzieje, moze antykoncepcja hormonalna nie jest dla Ciebie. jesli sie zle czujesz to po prostu odstaw tabletki poczekaj miesiac do okresu i zacznij tamte przy ktorych czulas sie dobrze, mozes tez wybrac caly blister i od nowego zaczac inne tabletki ale najlepiej by bylo gdybys skonsultowala sie z lekarzem bo te bole moga cos oznaczac moze to byc problem np z jajnikami

Odnośnik do komentarza

Witam Panią Serdecznie,

Myślę, że powinnaś skonsultować się ze swoim lekarzem. Biegunka mogła spowodować nieodpowiednie wchłanianie preparatu i tym samym nie zapewnić Ci prawidłowej ochrony antykoncepcyjnej.
Być może preparat zawiera jakiś składnik np. element podłoża, który Cię uczulił i spowodował powyższe objawy.
Myślę, że powinnaś odstawić te tabletki, na razie nie bierz innych bez konsultacji ze swoim lekarzem prowadzącym. Pamiętaj także o wstrzemięźliwości seksualnej na okres, w którym nie zażywasz tabletek, lub o jakimś dodatkowym zabezpieczeniu np. prezerwatywie.
Jeżeli bóle brzucha nie będą przechodziły, to również powinnaś poinformować o tym jakiegoś lekarza.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...