Skocz do zawartości
Forum

Jak odmawiać dziecku?


Gość stokrotka11

Rekomendowane odpowiedzi

Gość stokrotka11

Mam córeczkę 4 latka i mam problem bo gdy idziemy do sklepu na zakupy mała zawsze cos chce a mnie po prostu nie zawsze stac na to zeby jej cos kupic. co innego jakis batonik a co innego jak jestesmy w duzym sklepie i chce jakas zabawke. Mowie jej ze mama nie ma pieniazkow itd ale dziecko tego nie rozumie i placze. Szkoda mi jej bardzo ale naprawde nie moge spelniac jej wszystkich wymagan jak jej odmowic aby zrozumiala i nie miala zalu??

Odnośnik do komentarza

spróbuj odwrócić jej uwagę, albo przed pójściem do sklepu ustalcie zasady, że dzisiaj np nic nie kupujemy bo oszczędzamy na coś lepszego, albo ze kupisz jej to kiedy indziej. Nie ulegaj jej bo tylko pokarzesz że może tobą manipulować.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Najlepiej, tak jak napisała Złośliwa, przed wyjściem do sklepu ustalić zasady, że dzisiaj nie możecie kupić żadnej dużej zabawki, ale będzie mogła wybrać sobie jakąś drobnostkę.
Druga sprawa to konsekwencja - czterolatek często swoim zachowaniem sprawdza rodziców, na ile może sobie pozwolić i na ile rodzice mu ulegną. I często również domaganie się zabawki nie wynika z pragnienia jej posiadania, ale jest elementem tego sprawdzianu.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Gość PorannaRosa

no bo tak est najlepiej wtedy w sklepie możesz zawsze powiedziec, że był umowa i czy o niej pamięta. Jak dziecko zobaczy że nie może toba manipulowac, i nie dasz się przekonać to w końcu zbastuje.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...