Skocz do zawartości
Forum

Tabletki antykoncepcyjne a nowotwór


Gość michalinkaa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michalinkaa

Mam 24 lat i od 5 lat biore Yasminelle mam nieregularne miesiaczki wiec to dla mnie podwojna korzysc i antykoncepcja i regularne okresy ale ostatnio dowiedzialam sie ze tabletki moga powodowac nowotwory np raka piersi ale na moich tabletkach w ulotce pisze ze nie ma na to potwierdoznych badan ze te statystyki moga wynikac z tego ze kobiety zazywajace antykoncepcje czesciej sie badaja i stad tak jest. Czy wiec tabletki antykoncepcyjne moga powodowac nowotwor? po ilu latach powinno sie je odstawic? moja lekarz mowi ze zadnych przerw nie musze robic jak to jest?

Odnośnik do komentarza

u mnie w ulotce jest napisane że nowotwory występują częściej u kobiet zażywających tabletki antykoncepcyjne ale że wcale nie musi być to spowodowane tabletkami bo kobiety które zażywają tabletki są pod stałą kontrolą lekarza i mają częściej robione badania.
A kobiety która nie zażywają tabletek przyznajmy się która często chodzi do ginekologa na badania kontrolne? niektóre wogóle nie chodzą tylko dopiero jak się naprawdę zacznie coś dziać i jest za poźno na leczenie.

Odnośnik do komentarza

no ja też się badam dwa razy do roku cyto i raz usg piersi. A jak miałam stan zapalny to biegałam jeszcze częściej. Moim zdaniem to jest tak że kobiety biorące tabsy częściej są u lekarza i częściej są badane, przez co jest więcej wykrywanych chorób.

Nigdy więcej nie patrz na mnie takim wzrokiem
Nigdy więcej nie podnoś na mnie głosu
Nigdy więcej nie zatruwaj słów gorycz

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...