Skocz do zawartości
Forum

Jak porozumieć się z przyszłą macochą?


Gość 1paulina4

Rekomendowane odpowiedzi

Gość 1paulina4

Mam na imię Paulina mam 14 lat chodzę do gimnazjum. Moi rodzice rozwiedli się kiedy byłam w 2 klasie podstawówki i mama wyjechała za granicę i czasem wraca np. na święta i wtedy sie z nia widze a tak to przez net czasem rozmawiamy, ale mam dobry kontakt z mamą i z tatą też.
Mój tata od jakiegoś czasu spotyka się z nową kobietą jest bardzo miła i chyba mnie lubi :) Ja ją nawet też, ale dowiedziałam się, że planują się pobrać i zamieszkać razem (do tej pory mieszkają oddzielnie). Nie wiem co o tym myśleć, on spędza z nią duzo czasu a jak bedzie z nami mieszkała to w ogóle nie bedzie miał czasu dla mnie. Nie wiem nawet czy bede musiała mówić do niej mamo? Narazie mówię pani Magdo ale ona mówi żeby mówić do niej Magda :) Nie mam rodzenstwa i troche boje sie ze strace tate jak np. beda chcieli miec swoje dziecko. Nie wiem jak to bedzie chciałabym żeby było dobrze ale boje sie ze bede troche zazdrosna o Magde nie wiem, moze zle mysle ale np. jak gdzies wychodza to rzadko mnie biora ze soba a czasem bym chciała.

Odnośnik do komentarza

może powiedz tacie o Twoich obawach ze boisz sie ze po prostu troche zapomni o Tobie ze bedzie myslal ze jestes dojrzala i ze swietnie sobie radzisz a Ty bedziesz jego potrzebowala. Powiedz mu ze potrzebujesz jego jako przyjaciela a do Magdy mozesz mowic Magda nie musisz mowic mamo jesli nie chcesz, zwlaszcza ze sama proponuje Ci mowienie Magda

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Najprostszym i najskuteczniejszym sposobem będzie rozmowa. Po prostu powiedz tacie o swoich obawach. Powiedz mu, że cieszysz się, że układa sobie życie na nowo, ale chcesz więcej czasu spędzać z nim i z Magdą. Może tata myśli, że nie chcesz z nimi wychodzić, dlatego nie zabiera Cię ze sobą.
A co do mówienia mamo - tylko Ty decydujesz o tym, jak będziesz zwracać się do macochy.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Spokojnie może nie będzie tak źle. Może akurat uda się wam jakoś podzielić tatą. Przeciez tata zawsze bedzie Ciebie kochał i bedziesz dla niego najważniejsza. Jeśli się boisz to pogadaj z nim, powiedz, że masz obawy jak to bedzie i jak on to wszystko pogodzi...

Odnośnik do komentarza

Rozumiem Cię, to naturalne że masz pewne obawy i że boisz się że zabraknie Ci uwagi i zainteresowania ze strony taty. Ale z tego co opisujesz Magda jest raczej przychylnie do Ciebie nastawiona. Musisz dać tacie czas dla bycie z nią sam na sam, jak to zakochani i też spędzajcie czas we dwoje i we troje, a nawet moze kiedys w przyszłosci - we czworo. Porozmawiaj z tatą, że chciałabyś np. raz w tygodniu wychodzić gdzieś z nimi razem lub przynajmniej z tatą, np. do kina, na zakupy, kręgle itp. Tak, żeby spędzić razem czas. Niech to bedzie wyjazd nad jezioro, ale razem. Opowiedz o swoich obawach tacie i Magdzie jesli powiesz czego sie obawiasz beda na to zwracali uwage bo jesli im nie powiesz, to nie beda wiedzieli ze robia cos zle i ze moze potrzebujesz wiecej uwagi niz Ci jej dają. Fajnie by było jakbyscie ustalili pewne domowe rytuały, że np. razem jecie śniadanie, jak Magda już z Wami zamieszka i przy śniadaniu mówicie o tym co dla Was ważne, albo np. wspólny obiad czy wspólne wyjscie wieczorem z psem. Nie bój sie mówić do Magdy Magda. Skoro sama to zaproponowała tzn. że chce miec z Toba przyjacielskie relacje i nie zalezy jej na roznicowaniu ona starsza i "rodzic" a Ty "dziecko".

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza
Gość 1paulina4

dzieki za odpowiedzi :)
tylko ze widzicie oni czasem nie chca mnie brac ze chca isc gdzies sami ja to rozumiem ale potem beda chcieli wychodzic tylko ze mną, a Magda sama nie wiem niby mnie lubi jest dla mnie mila ale czasem nie daje jakis porad czy cos tylko tak slucha jakby bez odp :/
wiem ze nie powinnam byc zazdrosna ale troche jestem chyba bardziej o to ze moga miec nowe dziecko i wtedy nim sie beda zajmowac a nie mna

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Paulina, to że jesteś zazdrosna jest normalne - ale dla taty zawsze będziesz jego córką, zawsze będzie Cię kochał.
Napisałaś, że Magda nie doradza Ci, słucha tego co mówisz, ale bez odpowiedzi. Może ona też się boi - że nie zaakceptujesz jej do końca, że będziesz myślała, że chce Ci zastąpić mamę i zabrać tatę. Może po prostu boi się przekroczyć pewnych granic. Ale myślę, że z czasem, gdy lepiej się poznacie zarówno Ty i ona otworzycie się na siebie do końca.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...