Skocz do zawartości
Forum

Kleszcz w ściance pochwy


Gość da...ec

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwnie sie czuje zadajac takie pytania przez internet ale uprawialem z dziewczyna seks w lesie. Po powrocie do domu znalazla na swoim ciele kilkanascie malutkich kleszczy(ok 0.5 mm). Musiala natrafic na jakies gniazdo. Nie wiedziec czemu ja nie mialem ani jednego. W kazdym razie usunelismy je wszystkie ale dziewczyna martwi sie ze kleszcz mogl sie dostac do pochwy, ze moglem go wprowadzic do pochwy jesli wczesniej wczepil sie w mojego czlonka. Moje pytanie brzmi: czy to mozliwe aby kleszcz sie wczepil w scianke pochwy? i czy to mozliwe aby przezyl w srodowisku jakie panuje w pochwie? przepraszam jesli pytanie jest absurdalne i nie powazne. chce sie po prostu upewnic czy nic nie grozi mojej dziewczynie.

Odnośnik do komentarza

Witam Pana Serdecznie,

Dorosłe samice kleszcza mają długość 3-4 mm, natomiast samce 2,5 mm. Larwy kleszczy spotykane są zazwyczaj w trawie do 30 cm, nimfy na trawach i roślinach niższych niż 1m a postać dorosła na chwastach i krzewach do 1,5m wysokości. Kleszcze rozpoczynają swoją aktywność w marcu i kwietniu natomiast kończą w październiku i listopadzie.
Kleszcze bardzo lubią ocieplone miejsca, często umiejscawiają się w pachwinach,pod pachą. Jeżeli zauważy Pan jakieś podejrzane zgrubienie, proszę zgłosić się do lekarza. Pochwę najlepiej niech obejrzy lekarz ginekolog.
Okres kwietnia i maja, to okres żerowania głównie postaci Larwy, są one trochę mniejsze od postaci dorosłej.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...