Skocz do zawartości
Forum

Szkoły rodzenia


Gość Anastazja121

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anastazja121

Chciałabym zapytac co sadzicie na temat szkół rodzenia czego tam ucza i czy faktycznie pomagają? czy ja jako kobieta w ciazy powinnam sie zdecydowac na ta szkole czy jednak poradze sobie :)
chciałabym dowiedziec sie czego moge sie tam nauczyc jak wygladaja zajecia i czy ktoras z Pan chodzila do takiej szkoly?

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,
Każda szkoła rodzenia ma inny program. Podstawowym celem szkól rodzenia jest przygotowanie, zarówno psychiczne jak i fizyczne, kobiety do porodu.
Ogólnie zajęcia są zarówno teoretyczne jak i praktyczne. Na zajęciach teoretycznych dowiesz się między innymi jak przebiega poród, jakie są jego fazy i co się dzieje w każdej z nich. Zapoznasz się z nowoczesnymi technikami prowadzenia porodu, a także z aktywnymi pozycjami. Na zajęciach praktycznych z kolei będziesz wykonywać ćwiczenia relaksacyjne, wzmacniające mięśnie (szczególnie miednicy), a także będziesz uczyć się parcia. Zazwyczaj szkoły rodzenia maja także w programie ćwiczenia z zakresu pielęgnacji noworodka.
Wiedza zdobyta w szkole rodzenia nie tylko zwiększa gotowość do rodzenia i zmniejsza strach, ale szkoła pełni też funkcję grupy wsparcia i daje możliwość wymiany doświadczeń.
Oczywiście nie oznacza to, że nie poradzisz sobie z porodem bez takich zajęć - poród jest procesem instynktownym właściwym kobiecie.
Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

moze i wie odruchowo ale pojawia sie stres ja bym panikowala a co jak sobie nie poradze itd a w szkole rodzenia ucza Cie jak panowac nad stresem i czego mozesz sie spodziewac w szpitalu jakich pozycji itd ja np nie wiedzialam ze przed porodem jest na kucka nie mialam o tym pojecia a znajoma rodzila w takiej pozycji

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

Witajcie! jestem w ciazy, dopiero 2 miesiac ale sie zastanawiam nad takimi kursami czy jak to nazwac, szkola? dla przyszlym mam. Czy wiecie, czy sa takie i moze ktos juz korzystal z obecnych mam? i czy warto? bo mysle tez, zeby w to wciagnac meza;-)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...