Skocz do zawartości
Forum

Antykoncepcja a sucha skóra


Gość abrekadabre

Rekomendowane odpowiedzi

Gość abrekadabre

witajcie, od pół roku przyjmuję diane nie tylko z powodu antykoncepcji, a głównie przez PCO i związane z nim dolegliwości. Jakiś czas temu lekarz dołożył do tego androcur(przyjmowane pierwsze 10 dni każdego cyklu) aby lepiej zmniejszac testosteron i obfite krwawienia(które miałam mimo przyjmowania anty) itd.
Początkowo jedyny minus zauważyłam w bolących piersiach(chociaż nie dam sobie ręki uciąc czy to nie zaczęło się przy dianie-po prostu się już do tego przyzwyczaiłam) i zwiększony apetyt nad którym staram się dzielnie panowac...
ale od jakiegoś czasu zauważyłam, że skóra na twarzy i głowie jest STRASZNIE sucha. Łupież mam przeokropną, aż mnie samą brzydzi:/ a na twarzy sypie się jak z węża(reszta ciała bez zmian). Jestem pewna, że zaczęło się to po rozpoczęciu przyjmowania androcuru, bo nic innego się nie zmieniło, a nigdy nie miałam takiego problemu..
Smaruję twarz kremami nawilżającymi, myję głowę dobrymi szamponami i nic...
Poszłam po radę do mamy jako że zawsze ma dobre sposoby na wszystko, ale twierdzi, że na skutki uboczne nie ma lekarstwa i żadne maści i szampony nie pomogą...
przepraszam, że się rozpisałam, ale chciałam, żeby wszystko było jasne:)
więc pytanie- naprawdę nie ma sposobu na takie skutki uboczne? może jakiś szampon jednak trochę zmniejszy problem łupieżu, a maśc suchą twarz? macie jakieś pomysły?:)

Odnośnik do komentarza
Gość abrekadabre

może masz racje, porozmawiam z lekarzem, bo trudno mi znaleźc inną przyczynę tych problemów ze skórą...
ale szkoda, bo czytając ulotkę tego leku wydaje się idealny na moje problemy...
no nic, zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Gość abrekadabre

Kochani mam jeszcze jedno pytanie. Diane biorę już sporo czasu, a androcur dopiero ostatni cykl(tzn pierwsze 10 dni ostatniego cyklu). Czy ten lek mógł wpłynąc na krwawienie? Na Dianie od pierwszego opakowania miałam je w środę/czwartek, a dziś mamy piątek i nadal nic... Z tego co mówiła gin ten lek może mi pomóc na zbyt obfite krwawienia i bóle, ale nie wspominała o zupełnym braku. Czy z tym lekiem może byc tak jak się mówi o pierwszych opakowaniach anty-że krwawienie może się nie pojawic lub tylko lekkie plamienie? czy to nie dotyczy androcuru? poradźcie proszę:):)

Odnośnik do komentarza
Gość abrekadabre

krwawienia albo chociaż plamienia brak...
Złośnico tak jak radziłaś przeczytałam jeszcze raz dokładnie ulotke.
Jest napisane, że jeżeli nie ma krwawienia z odstawienia trzeba się skonsultowac z lekarzem żeby wykluczyc ciążę(nie widzę opcji ciąży, bo od kiedy biorę anty stosuję się do wszystkich zaleceń)
w działaniach nieporządanych - "plamienie miesiączkowe"
hm.. chyba pozostaje mi zadzwonic w poniedziałek do mojego lekarza...

Odnośnik do komentarza
Gość abrekadabre

pink tak tak, wiem, że to nie miesiączka, ja tylko zacytowałam to co było na ulotce;)
to ja Wam jeszcze pomarudzę, ok?:D mam kolejne pytanie. Wczoraj miałam stosunek z partnerem, zaraz później podczas kąpieli zauważyłam krew(luby też miał trochę na penisie). Fakt, że parę razy zabolało mnie podbrzusze, ale w sumie tak miewam przy "mocniejszych" ruchach więc się nie przejmowałam(nawet czytałam że przy pco takie bóle podczas stosunku się pojawiają(?!))
Nadal mam te krwawienie plus kłucie podbrzusza i teraz moje pytanie: Czy partner mógł mi coś naruszyc i stąd krwawienie? Czy może właśnie dzięki niemu pojawiło się tak długo oczekiwane krwawienie?:D a może po prostu to zbieg okoliczności?
przepraszam za marudzenie, ale musiałam się kogoś o to zapytac:)

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...