Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie w zażyciu tabletki antykoncepcyjnej i wymioty


Gość ro...ea

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Kontracept.

Niestety zdarzyła się raz sytuacja, że zapomniałam o 1 dawce... i przyjełam ją nastepnego dnia (2 naraz zgodnie z opisem na ulotce-reszte już o stałej porze przyjmowałam).

Tego samego dnia wymiotywałam oraz od tamtego czasu miłam bóle brzucha... raz silniejsze raz słabsze.
Mam stałego partnera i seks raczej jest regularny w naszym związku.

Obecnie mam 7 dniową przerwę , a okresu ani widu ani słychu.... czy jest możliwe że jestem w ciąży?

Pozdrawiam i czekam na odpowiedź.
Beata

Odnośnik do komentarza
Gość stara-baśń

Tak, jest możliwe, że mogło dojść do zapłodnienia, bo po pierwsze opóźnienie w zażyciu tabletki ( na niektórych ulotkach jest napisane żeby zazyć dwie na raz zapomnianą i ta normalną chociaz nie wiem czemu przeciez nie działają wstecz, no ale producent wie lepiej), w każdym bądx razie to jest pierwsza możliwośc, a druga jest taka, że jesli wystapily wymioty w ciagu 4 godzin od zażycia tabletki, jest prawdopodobienstwo ze mogla nie zdazyc sie wchlonac i zostala wydalona wraz z wymiotami a co za tym idzie - moglo dojsc do zaplodnienia dlatego powinnas skonsultowac sie z lekarzem i przebadac sie, zrobic testy czy doszlo do zaplodnienia

Odnośnik do komentarza

od tego czy możesz być w ciąży zależy też od tego czy współżyłaś w trakcie 7 dniowej przerwy wtedy przed pominięciem pierwszej tabletki z opakowania. Jeśli nie współzyłaś to w ciąży raczej nie jesteś.

I zależy to też od tego czy te wymioty były po wchłonięciu tabletki czy podczas wchłaniania bo to też ma znaczenie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...