Skocz do zawartości
Forum

Leki na przeziębienie a tabletki antykoncepcyjne


Gość 16...aw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

Chciałam się zapytać czy działanie tabletek antykoncepcyjnych Naraya zostało osłabione.

Od czterech dni z powodu przeziębienia raz dziennie wieczorem ok. godz. 22 przyjmuję Theraflu Extra Grip oraz dwie tabletki rutinoscorbinu. Rano ok. 10.00 biorę jedna tabletkę Cetebe.
Dodatkowo wczoraj wieczorem zjadłam cała cytrynę z cukrem oraz następnego dnia rano drugą taką cytrynę z cukrem około 8.30.
Trzy razy dziennie przyjmuję też tabletki do ssania tantumverde.

Tabletki Naraya przyjmuję codziennie o 6.00 rano. Obecnie jestem trakcie drugiego tygodnia brania tabletek z kolejnego blistra. Oczywiście zachowuję 7 dniowe przerwy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Tak jak napisane jest w ulotce tabletki antykoncepcyjne, w tym Naraya wykazują szereg interakcji z innymi lekami. Wśród leków tych nie ma jednak preparatów, które aktualnie zażywasz. Oznacza to, że albo nie ma na ten temat badań naukowych albo nie wykazują one interakcji. Nie da się zatem jednoznacznie określić, czy działanie tabletek zostało osłabione. Najprawdopodobniej jednak nie.

Odnośnik do komentarza
Gość Rzodkiewka

Witam! Rozpoczęłam stosowanie leku Naraya, nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji. W ostatnim czasie przeziębiłam się i zastanawiam się czy muszę przy każdym przeziębieniu wczytywać się w ulotki i zastanawiać się czy dane tabletki nie zmniejszą skuteczności antykoncepcji. AKtualnie biorę Grypolek (tu moje największe wątpliwości, gdyż lek zawiera paracetamol - jedna tabletka ok. 325 mg), Probolki z imbirem i aloesem, Cerutin, Apselan na katar oraz Cholinex. Piję także (do herbaty) syrop z pędów sosny. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie BARDZO przesadzam, ale to moje pierwsze opakowanie i wolałabym mieć pewność i na teraz i na przyszłość, że są to bezpieczne leki, które nie wpływają na antykoncepcję. Bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ciepło.

Odnośnik do komentarza

~Rzodkiewka
Witam! Rozpoczęłam stosowanie leku Naraya, nigdy wcześniej nie stosowałam antykoncepcji. W ostatnim czasie przeziębiłam się i zastanawiam się czy muszę przy każdym przeziębieniu wczytywać się w ulotki i zastanawiać się czy dane tabletki nie zmniejszą skuteczności antykoncepcji. AKtualnie biorę Grypolek (tu moje największe wątpliwości, gdyż lek zawiera paracetamol - jedna tabletka ok. 325 mg), Probolki z imbirem i aloesem, Cerutin, Apselan na katar oraz Cholinex. Piję także (do herbaty) syrop z pędów sosny. Zdaję sobie sprawę, że prawdopodobnie BARDZO przesadzam, ale to moje pierwsze opakowanie i wolałabym mieć pewność i na teraz i na przyszłość, że są to bezpieczne leki, które nie wpływają na antykoncepcję. Bardzo proszę o wyrozumiałość i dziękuję za odpowiedź. Pozdrawiam ciepło.

Witam!
Wszystkie wymienione przez Panią preparaty nie osłabiają działania antykoncepcji hormonalnej.

Odnośnik do komentarza

Jestem przy drugim opakowaniu Sylvie 20, zostało mi 6 tabletek do końca. Rozchorowalam się teraz i podejrzewam, ze mam angine. Czy takie leki jak tantum Verde, gripex noc, konska maść i tabletki do ssania obniżają skuteczność? Dodam również, ze jutro planuje wybrać się do lekarza po antybiotyk, ale wiem ze antybiotyki na 100% obniżają skuteczność. Czy bd taka możliwość ze zajde w ciążę jeśli stosunek odbył się 29.05 i zostało mi 6 tabletek do końca?

Odnośnik do komentarza

hej. chciałabym wiedzieć czy jak jestem chora (ból gardła, katar, czasami ból głowy) czyli chyba przeziębienie to tableki będą zapewniały mi taką samą ochronę jakbym była zdrowa. nie biorę żadnych antybiotyków czy leków oprócz czegoś od bólu gardła i saszetki gripeksu. proszę o odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza
Gość chorowita anitka

Witam. Jestem przeziębiona i biorę tabletki antykoncepcyjne. Czy mogę dodatkowo brać jakieś tabletki typu gripex, gripex max? Jeśli tak to jaka ilość jest wskazana? Czy to nie obniży skuteczności antykoncepcji? I w ogóle które leki z tych na przeziębienie (jeśli są takie) można stosować przy antykoncepcji?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Przyjmuję tabletki antykoncepcyjne Artizia. Dziś przeziębiłam się i zaczęłam brać lekarstwa; obawiam się, iż mogą one osłabić działanie antykoncepcji. Oto co biorę: 2-3 razy dziennie 2 tabletki rutinoscorbinu, 2 x 10 ml mucosolvanu (syrop na kaszel), salviasept (kropelki do płukania gardła) oraz Vicks w saszetkach, a jedna saszetka zawiera 500 mg paracetamolu. Słyszałam, że paracetamol osłabia, co do pozostałych powyżej opisanych leków- nie mam pojęcia.
Dodam też, że jestem teraz w trakcie 7 dniowej przerwy- czy wtedy antykoncepcja również może zostać osłabiona, czy też dzieje się to tylko wtedy, gdy tabletki się połyka?
Liczę na szybką odpowiedź,
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...