Skocz do zawartości
Forum

Skurcze w podbrzuszu po seksie w czasie ciąży


Gość ki...x3

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.!
Jestem w 38 tygodniu ciąży, jutro zacznie się 39 . Po stosunku z mężem po jakiś 15minutach zaczęłam mieć dziwne skurcze w podbrzuszu które trwały kilka do kilkunastu sekund i były co 5-10minut. Podczas tych skurczów brzuch robił się strasznie twardy . Po 2h skurcze unikły. Z rana , gdy wstałam do toalety zauwarzyłam na wkładce białą gestą jak galaretkę przezroczystą wydzielinę. Czy to był czop .? czy powinnam iść do ginekologa jak najszybciej .?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Opisane skurcze po stosunku mogą mieć dwie przyczyny:
- podczas orgazmu w organizmie kobiety wydziela się oksytocyna, hormon wywołujący skurcze macicy,
- w nasieniu znajdują się prostaglandyny, które również mają takie działanie. Na taką ich ilość, jaka jest w męskim nasieniu, szyjka macicy staje się wrażliwa po 38 tygodniu ciąży.
A propos wydzieliny to niestety nie jestem w stanie określić czy na pewno był to czop. Najprawdopodobniej jednak tak. Odejście czopa śluzowego oznacza, że szyjka macicy się rozwiera, jednak pamiętaj, że to indywidualna sprawa każdej kobiety, jak długo potrwa u niej ten proces. Może kilka godzin, ale też może ciągnąć się nawet dwa tygodnie.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...