Skocz do zawartości
Forum

Nadczynność tarczycy a ciąża


Gość justynka0000

Rekomendowane odpowiedzi

Gość justynka0000

Nie leczyłam, ponieważ kiedyś na kontrolnych badaniach w szkole podstawowej lekarz powiedział mi że mam nadczynnośc tarczycy, ale to nic groźnego. Nie zlecił żdnych badań, ani nie przepisał leków. Rodzice uznali, że nie leczona tarczyca nie będzie wpływała na dalszy stan mojego zdrowia. W późniejszym okresie ( gimnazjum, liceum ) żaden lekarz podczas badań nie mówił o moich problemach z tarczycą.

Odnośnik do komentarza

nieleczona tarczyca moze prowadzic do guzow tarczycy ktore wymagaja operacji nawet do tego ze nie zajdziesz w ciaze wiec dziwie sie ze temat został "olany" bo to powazna choroba. koniecznie zrób badania tsh, ft3 ft 4 zrob usg tarczycy czy nie ma guzkow i z wynikiem do endokrynologa

"Kiedy jest smutno, kocha się zachody słońca..."Mały Ksi

Odnośnik do komentarza

tarczycę trzeba leczyć nawet jeśli się nie chce mieć dzieci!! to ma wpływ na cały organizm, wiem bo też na to choruję, trochę niepoważne podejście lekarza i rodziców, nawet mała chwiejnośc może mieć wpływ, to w końcu hormony! zobacz sobie chociażby na wikipedii co można mieć przy nieleczonej tarczycy. ja przez pół zycia miałam niedoczynność i dopiero pod koniec gimnazjum okazało się dlaczego jestem taka rozkojarzona, mam duszności itd;/ to naprawdę nie jest zabawa.
a na ciążę ma wielki wpływ, dziecko może się źle rozwijać, a przy nadczynności to możesz mieć duży problem z zajściem w ciążę a potem donoszeniem dzidziusia, a chyba żadna kobieta nie chce poronić ukochanego skarba:(
ja teraz mam podwyższone tsh tylko do około 5 i już mi endokrynolożka zabroniła w ogóle myśleć o dziecku, zanim tego nie wyrównam..

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...