Skocz do zawartości
Forum

Opóźnienie okresu przy hiperprolaktynemii i niedoczynności tarczycy


Gość neess

Rekomendowane odpowiedzi

Witam!!
Mam 19 lat , ostatni okres miałam od 29 lutego do 9 marca. Strasznie zaniepokoiła mnie długość okresu , ponieważ zawsze miałam po 4-5 dni max a teraz az 10 dni.Długosc mojego cyklu to 29-30 dni chociaz zdarzało się ze okres mi się spozniał po 4-5 dni czasem co usprawiedliwiano hormonami. Kochałam się z partnerem 5 dnia miesiączki oraz w dni niepłodne po miesiączce , nie doszło do wytrysku wewnątrz . Teraz miesiączkę powinnam dostać w kwietniu.(nie wiem dokładnie którego ponieważ ostatnia miesiączka trwała aż tak długo i nie wiem czy ma to wpływ na kolejną). 28 lutego oddałam krew (450ml) pozniej byłam troszke przeziębiona , duzo stresów w szkole , w domu , problemy zdrowotne to wszystko moze teraz wpływac na opznienie miesiączki. W zeszłym roku wykryto u mnie hiperprolaktynemię i niedoczynnosc tarczycy, dostałam lek Bromergon którego nie mogłam przyjmowac poniewaz wywoływał u mnie silne skótki uboczne. Odstawiłam go po skontaktowaniu się z lekarzem rodzinnym. Nie brałam tego leku dosc długo. po wizycie u ginekologa dostałam ten lek znów , lekarz stwierdził ze powinien sie organizm przyzwyczaic i kazał mi go brać tak jak wczesniej . Zrobiłam test ciązowy w 3 dniu spodziewanego okresu i wyszedł negatywny... w poniedzialek zrobie kolejny... boje sie ze coś jest nie tak lub ze jestem w ciazy czego bym bardzo nie chciała.

Odnośnik do komentarza

Też tak mysle ze co do okresu spoznia się on przez stres , chorobę , niedoczynnosc tarczycy i hiperprolaktynemię .
Mój facet powiedział ze wyszedł ze mnie długo przed podnieceniem sie , czy jednak moge byc w ciazy ? jutro zrobie kolejny test (oby wyszedł negatywny) ;((((((

Odnośnik do komentarza

Witam Cię Serdecznie;)

Stres, niedoczynność tarczycy oraz hiperprolaktynemia są istotnymi czynnikami, wpływającymi na długość i obfitość okresu. Zaburzenia hormonalne prezentowane przez Panią, najczęściej wydłużają czas trwania cykli miesiączkowych(wszystko zależy od stopnia zaburzenia), nabrzmiałe i powiększone endometrium, prowadzi także do obfitych krwawień. Cykle także mogą być bezowulacyjne.
Dobrze jak uda się Pani po poradę i leczenie do dobrego endokrynologa. Prawidłowe leczenie, zniweluje niepożądane objawy. Trzeba ustalić również przyczynę hiperprolaktynemii u Pani(gruczolaki przysadki).
Proszę zabezpieczać się następnym razem podczas stosunku. Tym bardziej, że występują u Pani zaburzanie hormonalne i dokładne określenie dni płodnych oraz niepłodnych, może okazać się trudne.

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Postaram się zapisać do lekarza prywatnie (endokrynologa) bo na nfz mam wizytę 18 grudnia ;/ masakra z tym ale cóż. Strasznie przytyłam od hormonów , z tego co mi lekarz powiedział ... teraz zaburzenia miesiączki. Dzisiaj mam śluz przeźroczysty a kilka dni temu miałam biały nie wiem co to oznacza w necie pisze się o tym wiele i każdy co innego ... może ktoś z was powie mi od czego zależy taki a nie inny sluz. Byłabym wdzięczna .

Jutro od rana zrobie test dla pewnosci i spokoju...
Proszę o odpowiedź !!!

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...