Skocz do zawartości
Forum

Częste zmiany tabletek antykoncepcyjnych


Gość pa...ke

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
Na początku brała tabletki antykoncecyjne Yasmielle ok.1 roku, nstępie zmieniłam na Lesinelle,wybrałam jedno opakowanie,kiedy chciałam kupic nastepna paczkę okazało się ze w aptekach na chwilę obecna nie ma ich, wiec musiałam kupic spowrotem Yasmielle, czy mogę brać tak tabletki antykoncepcyjne żeby teraz wybraz to opakowanie Yasminelle i znow zacząć Lesinelle.Czy to może wpłynąć jakoś an moje zdrowie?

Odnośnik do komentarza

Witam!
Yasminelle i Lesinelle to dwa preparaty antykoncepcyjne zawierające idealnie ten sam skład czyli 0,02 mg etynyloestradiolu i 3 mg
drospirenonu. Różnią się one tylko i wyłącznie tym jaka firma je produkuje. Teoretycznie nie powinno to zatem negatywnie wpłynąć na Twoje zdrowie. Pamiętaj jednak, że tak w praktyce nie powinno zmieniać się preparatów. Udowodniono bowiem, że leki nawet o tym samym składzie mogą wywierać różne działanie na ten sam organizm.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Teoretycznie są to tabletki o takiej samej zawartości hormonów: etynylo estradiolu(0,02 mg) i drospirenonu(3 mg).
Więc teoretycznie mają takie same działanie. Jak pokazują współczesne badania leki oryginalne mogą mieć inne działanie(inne działania niepożądane) i inną skuteczność niż powstające generyki!!! Lek oryginalny przechodzi rygorystyczne badania kliniczne zanim zostanie wprowadzony do leczenia, niestety generyki nie mają już takich badań.
Mimo wszystko myślę, że nie wpłynie to na Twoje zdrowie ani na skuteczność antykoncepcji:) W razie jakichkolwiek wątpliwości zapraszam do dyskusji.

Pozdrawiam Piotr:)

Odnośnik do komentarza

Od kwietnia 2015 roku przyjmuje antykoncepcje hormonalna. Do czerwca stosowalam jeden srodek antykoncepcyjny 21 7 nastepnie lekarz przepisal mi o takim samym skladzie tabletki 24 4 i stosowalam je do stycznia biezacego roku jednak na ostatniej wizycie lekarz przepisal mi przez lrzypadek z powrtoem tabletki 21 7 jednak bylo za pozno zeby wymienic recepte wiec zakupilam i przyjelam dzis pierwsza tabletke. Moje pytanie brzmi czy przy tak czestej zmianie tabletek ochrona sie zmniejsza?

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...