Skocz do zawartości
Forum

Zaczerwienione i szczypiące oczy


Gość pomarańczowa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pomarańczowa

Od pewnego czasu ciągle mam zaczerwienione oczy i bardzo mnie szczypia wieczorem jak ide spac to mam uczucie rozpierania w oczach az mnie bola. nie wiem dlaczego tak sie dzieje piekaja mi naczynka, pieka ogolnie wiem ze cos jest nie tak. ze wzrokiem nie mam problemu. czy powinnam stosowac jakies krople do przemeczonych oczu? dodam ze duzo czasu spedzam przed komputerem

Odnośnik do komentarza

Witam serdecznie,

Przyczyn tzw. czerwonego oka może być wiele. Do najczęstszych należą zapalenia spojówek - na tle wirusowym, bakteryjnym, alergicznym, lub z podrażnienia (wiatr, pył itp). W przypadku długotrwałej pracy przed komputerem warto zadbać o częste przerwy, można zakralpać oczy preparatami tzw. sztucznych łez - dostępne w aptece bez recepty.

Myślę, że jednak dobrze byłoby skonsultować się z okulistą, ponieważ innymi, groźniejszymi przyczynami takich objawów może być jaskra, choroba związana z podwyższonym ciśnieniem wenątrz gałki ocznej, która może doprowadzić nawet do utraty wzroku.

Czasami pogorszenie wady wzroku, zła korekcja także może powodować takie objawy.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...