Skocz do zawartości
Forum

Trzon macicy o niejednorodnym echu i nierównych obrysach


Gość la...kk

Rekomendowane odpowiedzi

Gość la...kk

Witam.
Bardzo bym prosiła o interpretację wyników, gdyż dzisiaj miałam robione usg, a wizytę mam u lekarza dopiero we wtorek, dodam że nie jestem w ciąży było to zwykłe badanie, doktor jedyne co mi powiedziała to że mam mięśniaki na tylnej ścianie macicy i że o reszcie porozmawiamy podczas wizyty. Pytała się czy w rodzinie miał ktoś podobne problemy.
Oto moje wyniki:

Trzon macicy o niejednorodnym echu i nierównych obrysach o wymiarach 37x32mm, z poszerzeniem ściany tylnej.
Echo endometrium o grubości: 10 mm
Jajnik prawy o wymiarach 25x17 mm
Jajnik lewy o wymiarach 21x12 mm
Zatoka Douglasa wolna.

Dodam również że mam dopiero 23 lata. Dodam również że około 6 miesięcy temu miałam wymrażaną nadżerkę, ostatnie badanie cytologiczne robione wówczas wykazywało II grupę. Aczkolwiek martwi mnie bardzo informacja że mam mięśniaki i chciałabym wiedzieć czy moje wyniki badań są złe czy dobre i co one oznaczają oznaczają. Czy będę mogła zajść w ciąże?? czy jest to rak czy coś dużo łagodniejszego?? jak się to leczy??
Będę bardzo wdzięczna za szybką odpowiedź.
pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

Witaj!
Mięśniaki są guzami powstającymi z tkanki mięśniowej macicy i rozwijają się w jej trzonie lub szyjce. Występują pojedynczo albo w grupie. Mięśniaki są najczęstszymi nowotworami niezłośliwymi macicy. Sposób leczenia zależy od objawów, liczebności oraz umiejscowienia zmian. Jeśli kobieta planuje macierzyństwo lekarz z pewnością weźmie to pod uwagę przy sposobie leczenia.

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...