Skocz do zawartości
Forum

Wahania nastroju


Gość Boje sie tego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Boje sie tego

Mam okropne wachania nastrojow strasznie mnie to meczy.chcialam sie zapytac w jakich chorobach wystepuje czeste I zmienne wachania nastroju?Czy przezyty duzy stres albo trauma w zyciu mOga spowodowac takie wachania?

Odnośnik do komentarza

Wahania nastrojów mogą wynikac i ze stresu i z traumatycznych przeżyć, jeśli to trwa już od pewnego czasu, musisz regularnie uczęszczać na psychoterapię, bo jeśli faktycznie źródłem tego wahania sa jakieś wydarzenia sprzed lat, coś z czym nie możesz się pogodzić, co wywołuje szereg emocji niekoniecznie miłych, potrzebna będzie praca własnie nad tymi emocjami, wydarzeniami, cofnięcie się do nich i oswojenie z nimi lub wyrzucenie z siebie pewnych uczuć. Jeśli tego nie zrobisz, Twój stan może się pogłębiać i utrudni Ci codzienne funkcjonowanie. Jeśli wahania nastroju są w krótkich odstępach czasowych np. zmieniają się co chwilę a nie co pare dni, jest ryzyko, że może być to osobowość borderline a więc chwiejna emocjonalnie. Powinnaś zasięgnąć porady psychologa lub psychiatry, bo szkoda się z tym męczyć i szkoda jakby choroba postępowała, a pomóc może tylko specjalista i terapia.

http://www.ticker.7910.org/an1cMls0g411100MTAwNDcxNGx8MzU1NjZqbGF8aW4gbG92ZQ.gif

Odnośnik do komentarza

Witam,
Wahania nastroju jako jedyny objaw nie są specyficznym symptomem żadnego zaburzenia psychicznego. Mogą być spowodowane, przemęczeniem, stres albo gospodarką hormonalną.
Jeśli jednak wahania nastroju są spowodowane przeżytą traumą warto udać się na psychoterapię, aby uporać się z trudnymi wspomnieniami i negatywnymi emocjami.
Poizdrawiam

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...