Skocz do zawartości
Forum

Podwyższony wynik HCG i niebieskie żyłki na piersiach a wczesna ciaża


Gość patrycjaaa22

Rekomendowane odpowiedzi

Gość patrycjaaa22

Witam. Okres powinnam dostać 3.02 nie pojawił się. We wtorek dostałam krwawienia nie przypominał jednak okresu, gdyż okres zawsze mam regularny cykl30-31,obfity i trwa 4 dni, nawet czasem nie mam objawów nadchodzącego okresu.. Do stosunku doszło 20-21.02 bez zabezpieczenia..Zrobiłam beta hcg z krwi i był on podwyższony i Pani z laboratorium pow że jest pozytywny, natomiast robiłam test domowy po spodziewanej miesiączce wyszedł mi negatywny. Na moich piersiach i brzuchu pojawiły się niebieskie żył,nigdy wcześniej takich nie miałam, sutki mam lekko brązowe, piersi troszkę nabrzmiałe,pobolewa podbrzusze,stałam się trochę wrażliwa i śpiąca..od kilku dni mierzyłam temperaturę w pochwie i utrzymywała się 37-37,2 ,dziś rano 36,9. Wczoraj byłam u ginekologa pow że na razie nic nie widzi,ale też nie wyklucza ciąży gdyż może być bardzo wczesna,kazała w pon powtórzyć bete hcg i obserwować ciało ,czy wystąpią jakieś plamienia itd.pow że zaczął by mi się ok4 tydz ciąży.. Moje pytanie: Czy na tym etapie można nie wykryć ciąży? Czy test z beta hcg jest 100% wiarygodny? Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza

jesli beta wyszła Ci pozytywna to prawdopodobnie jestes w ciazy bo beta wykonana ok. 10 dni po stosunku jest wiarygodna natomiast test domowy, z moczu moze wyjsc negatywny pomimo ciazy jak jest zrobiony za pozno np kilka tygodni od zaplodnienia gdy stezenie moczu juz spada. Mysle ze jest duze prawdopodobienstwo ze jestes w ciazy od 8 tygodnia mozna wykryc ciaze na USG wiec w tym czasie wykonaj usg

Odnośnik do komentarza

Witam,

Test ciążowy wykonany w prawidłowy sposób ma skuteczność ok 99%, jeżeli chodzi o wykrywanie ciąży.
Oczywiście zdarzają się przypadki iż wychodzą wyniki fałszywie ujemne(tzn. jesteś w ciąży, natomiast test wychodzi negatywnie), oraz wyniki fałszywie dodatnie(tzn. nie jesteś w ciąży a wynik wychodzi dodatni).
Powtórz test tak jak mówił lekarz. Pamiętaj aby do testu użyć moczu porannego(stężenie po nocy hormonu beta-hcg jest największe). Aby potwierdzić ciąże, trzeba potwierdzić istnienie zarodka. Ponieważ to, że jest pęcherzyk ciążowy nie świadczy jeszcze o ciąży (puste jajo płodowe).

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...