Skocz do zawartości
Forum

Rozpoczęcie przyjmowania tabletek podczas plamienia a nie okresu


Gość al...v6

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie. Mam pytanie odnośnie zażywania tabletek antykoncepcyjnych. Przez ok. 5 dni miałam plamienia (bardzo skąpe i brązowe), [po tych 5 dniach dostałam okres (tak mi się wydaje, ze to okres - obfite krwawienie, ból brzucha, więc uznałam, ze to musi być okres...), wzięłam swoją pierwszą tabletkę anty. o godzinie 13, a wieczorem okres już ustał...przez 21 dni brałam tabletki bardzo regularnie, punkt 13. W ciągu 7 dniowej przerwy dostałam krwawienia (czyli w normie) i 8 dnia zaczęłam 2 opakowanie. Czy nawet mimo pomyłki w pierwszym opakowaniu jestem zabezpieczona? Chciałabym rozpocząć już współżycie bez zabezpieczenia żadnego (nooo oprócz hormonalnego...:)) Czy nie mam się czym martwić??

Odnośnik do komentarza
Gość Darja to ja

Tak, jesteś zabezpieczona, nie zauważyłam żadnej pomyłki. Dostałaś miesiączki, przyjęłaś tabletkę, tabletka zadziałała tak, że miesiączka się skończyła, to normalne, u niektórych kobiet tak się zdarza, także nie pomyliłaś się, tabletka zadziałała od 1 pigułki i już przy pierwszym opakowaniu mogłaś rozpocząć współżycie.
Jeśli przyjmujesz pigułkę 1 dnia okresu, tak jak było prawdopodobnie w Twoim przypadku, tabletki działają od razu. Jeśli przyjmujesz innego dnia niż pierwszy dzień okresu, ochronę antykoncepcyjną masz po 7 dniach. Przy drugim opakowaniu, masz ją od 1 tabletki, takze bez obaw mozesz rozpoaczac wspolzycie, wazne zeby nie zapomniec tabletek i brac je w miare o tej samej godzinie jak ustalilas 13, to np. miedzy 12-14.

Odnośnik do komentarza

Witam,

Prawdopodobnie to krwawienie było Twoim okresem. Po prostu w tym miesiącu mogło być bardziej skąpe. Czy miewałaś wcześniej już takie krwawienie menstruacyjne czy zdarzyło się ono pierwszy raz??
Jeżeli tabletka została wzięta między 2 a 5 dniem krwawienia to mogłaś nie być w pełni chroniona i powinnaś zabezpieczać się dodatkowo(np. prezerwatywą) przez okres 7 dni. Ale jak pojawiło się krwawienie w przerwie pomiędzy blistrami i dodatkowo nie czujesz się jakoś podejrzanie, to raczej w ciąży nie jesteś:)
Teraz jak zachowałaś przerwę na krawienie- 7 dni to podczas brania drugiego blistra jesteś w pełni chroniona i możesz uprawiać seks bez żadnego zabezpieczenia;)

Pozdrawiam Piotr

Odnośnik do komentarza

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...